tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Benda z kompresorem. Pierwsze patenty chiskiego producenta
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Benda z kompresorem. Pierwsze patenty chiskiego producenta

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.24, 11:11 Drukuj

Marka Benda dała się poznać jako przeznaczona dla lubiących wyróżniać się z tłumu. Po odważnym techno cruiserze LF-01 i nakedzie LFS 700, który zyskał taką popularność, że trzeba było zawiesić przyjmowanie zamówień, żeby nadążyć z produkcją, przyszedł czas na kolejnego asa w rękawie, którym ma być mała sportowa maszyna z kompresorem, choć nazwa wskazywałaby na turbosprężarkę. W sieci pojawiły się patenty przedstawiające silnik.

Sportowy motocykl marki Benda z silnikiem doładowanym kompresorem miałby nosić oznaczenie VTR-300 Turbo i pierwszy raz usłyszeliśmy o nim już w 2021 r. W styczniu 2022 r. pojawiły się pierwsze grafiki przedstawiające ogólny wygląd motocykla. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie producent użyje silnika z modelu VTC-300, który ma pojemność 298 cm3 i bez doładowania generuje maksymalną moc 30 koni mechanicznych. Teraz wiadomo już, jak Benda zamierza rozwiązać kwestię montażu i napędu turbosprężarki.

NAS Analytics TAG

Grafiki patentowe pokazujące szczegóły silnika pojawiły się w portalu Cycleworld. Widać na nich, że kompresor nie będzie napędzany wałem korbowym. Zamiast tego przymocowano go do głowicy cylindra, a do napędu służy wałek rozrządu. Dzięki temu udało się zmniejszyć rozmiary całego układu. Jednocześnie napęd przy pomocy wałka rozrządu sprawi, że kompresor będzie potrzebował większego obciążenia, by dać więcej dodatkowego powietrza. Czy i kiedy Benda VTR-300 Turbo się pojawi? Tego jeszcze nie wiadomo, ale na pewno będzie to ciekawy eksperyment.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr