tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2022: Owiadczenie Suzuki w sprawie opuszczenia MotoGP z kocem sezonu 2022
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2022: Owiadczenie Suzuki w sprawie opuszczenia MotoGP z kocem sezonu 2022

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.12, 12:13 Drukuj

Po prawie dwóch tygodniach oczekiwania Suzuki zabrało głos w sprawie informacji o przedwczesnym wyjściu z MotoGP. Oświadczenie jest krótkie, ale przynajmniej wszyscy wiedzą, na czym stoją.

Suzuki opublikowało oświadczenie na stronie internetowej teamu MotoGP, gdzie informuje, że jest w kontakcie z Dorną w sprawie możliwości zakończenia udziału w serii z końcem sezonu 2022. Dalej czytamy, że powodem jest sytuacja ekonomiczna i konieczność skoncentrowania wysiłków na walce z wyzwaniami, jakie czekają branżę automotive. To z kolei powoduje, że producent musi przerzucić środki i ludzi do wykonywania innych zadań.

NAS Analytics TAG

Oprócz oczywistych powodów, jakimi są inflacja, problemy z dostępnością materiałów, rosnące koszty transportu, jest jeszcze sprawa możliwej afery Dieselgate 2.0. Pod koniec kwietnia prokuratura wkroczyła do niemieckiego biura Suzuki, które jest kwaterą główną na Europę. Oprócz tego organizacja Eurojust przeszukała biura we Włoszech i na Węgrzech. Przeszukano też siedziby Stellantis i Marelli. W skład Stellantis wchodzi m.in. Fiat Chrysler Automotive, który dostarcza diesle dla Suzuki, a grupa Marelli zajmuje się produkcją elektroniki. Na razie jednak nie ma żadnych dalszych informacji w tej sprawie. W motocyklach Suzuki w ostatnich latach uraczyło nas nowym V-Stromem, a następnie wskrzesiło Hayabusę, odświeżyło też serię GSX-S wprowadzając odważną stylistykę i rozwiązania techniczne, na które wszyscy czekaliśmy. Można było więc pomyśleć, że wszystko jest na rozwojowej drodze, ale jak widać nie do końca.

Suzuki występuje także w Mistrzostwach Świata Endurance, gdzie wspiera fabryczną ekipę Suzuki Endurance Racing Team. Na razie nie wiadomo jednak, czy również tutaj producent zamierza się wycofać. W 2021 r. team SERT zdobył tytuł mistrzowski w MŚ Endurance. Oprócz tego w sezonie 2021 Suzuki startowało z dziką kartą w Mistrzostwach Świata Superbike, ale ostatecznie w stawce nie ma żadnego motocykla tej marki.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr