tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2021: Dani Pedrosa wystartuje z dzik kart podczas Grand Prix Styrii
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2021: Dani Pedrosa wystartuje z dzik kart podczas Grand Prix Styrii

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.07.20, 11:13 Drukuj

Ekipa KTM potwierdziła start Daniego Pedrosy z dziką kartą. Były zawodnik MotoGP i kierowca testowy pomarańczowych powróci na pola startowe podczas pierwszej powakacyjnej rundy, która odbędzie się na torze Red Bull Ring.

O powrocie Pedrosy do wyścigów mówiło się już od kilku tygodni, choć nie będzie to powrót na pełen etat, a jedynie start z dziką kartą. Pedrosa ma obecnie 35 lat i od 2019 roku jest kierowcą testowym KTM skutecznie pomagając w rozwoju modelu RC16. Zadaniem Pedrosy będzie przetestowanie rozwojowej wersji KTM RC16 na sezon 2022 w warunkach wyścigowych.

NAS Analytics TAG

W komunikacie prasowym Pedrosa podkreśla, że testowanie motocykla w warunkach wyścigowych daje zupełnie inne rezultaty i dlatego producent zdecydował się na ten krok. Hiszpański zawodnik zamierza skupić się na sprawdzeniu, jak funkcjonują poszczególne rozwiązania, by lepiej zrozumieć uwagi zawodników. Mike Leitner, manager wyścigowy Red Bull KTM mówi, że choć Pedrosa dawno nie startował w wyścigu, to sprawdzenie motocykla w takich warunkach przyniesie wiele korzyści, niezależnie od rezultatu.

Grand Prix Styrii na torze Red Bull Ring odbędzie się w dniach od 6 do 8 sierpnia na torze Red Bull Ring.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr