tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata SuperEnduro: Grand Prix Wgier na wag tytuw?
NAS Analytics TAG
KTM-790-DUKE-MY20-950x200 PL
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata SuperEnduro: Grand Prix Wgier na wag tytuw?

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.30, 15:59 Drukuj

Równo dwa tygodnie po zmaganiach w hiszpańskiej La Corunie, najlepsi zawodnicy SuperEnduro, spotkają się podczas czwartej rundy cyklu Mistrzostw Świata. Tym razem gospodarzem będą Węgry i to właśnie tam, w Budapeszcie, rozegra się czwarty rozdział thrillera pod tytułem: Błażusiak kontra Bolt.

Przypomnijmy, że w tym sezonie obaj zawodnicy idą cios za ciosem. Najpierw, w Krakowie wygrał Bolt i automatycznie został liderem klasyfikacji. Następnie, w Riesie, Błażusiak wygrał wszystkie wyścigi i objął prowadzenie w serii. Wreszcie, w Hiszpanii, Bolt wziął odwet za porażkę w Niemczech i odzyskał plastron lidera. Teraz czas na Grand Prix Węgier, które jest ostatnią rundą przd wielkim finałem w Łodzi. Czy Tadeusz Błażusiak odzyska prowadzenie? Mamy na to wielka nadzieję.

NAS Analytics TAG

Ścigany: Billy Bolt

Wiemy natomiast, że Billy Bolt jest piekielnie trudnym przeciwnikiem. Pokazuje to od początku zmagań i wszyscy zawodnicy, a zwłaszcza Taddy, są tego świadomi. W Budapeszcie jednak z pozycji myśliwego, Billy trafi na pozycję ściganego. To on będzie celem do pokonania. W Riesie ta presja nieco go "zjadła". I choć Bolt może być na Węgrzech najszybszy, będzie musiał maksymalnie ograniczyć swoje błędy. W przeciwnym razie stanie sie łatwym łupem dla doświadczenia i umiejętności Taddy'ego. Błażusiak już podczas rundy w Niemczech pokazał, że świetnie potrafi wykorzystać błędy przeciwników. A Billy w Riesie zmagał się z nimi okrutnie.

Czy Walker może odrobić stratę?

Oprócz Błażusiaka, Bolt będzie musiał również uważać na swojego rodaka - Jonnego Walkera, który ma 33 punkty straty. Jonny, z każdą rundą jedzie coraz lepiej i na pewno spróbuje wszystkiego, aby móc walczyć o tytuł podczas finałowej rundy w Łodzi. Za tą niesamowitą trójką plasuje się Alfredo Gomez, zawodnik, który może jeszcze namieszać w stawce i utrudnić życie zawodnikom sklasyfikowanym przed nim.

Blake Gutzeit na pewno będzie starał się umocnić swoją pozycję w pierwszej piątce, ale tutaj czeka go rywalizacja z Polem Tarresem. Wreszcie, Kevin Gallas, Diogo Vieira, Tim Apolle, William Hoare i Emil Juszczak, będą starali się nieco poprawić lub też umocnić swoje pozycje w pierwszej dziesiątce przed finałami w Polsce.

Klasa Junior: czterech pretendentów 

W klasie Junior, aktualny lider, Leon Hentschel ma zaledwie pięć punktów przewagi nad Ty Cullinsem, 13 nad Teodorem Kabakchievem i 17 nad Adrienem Jaconem. Na Węgrzech walka pomiędzy tą czwórką będzie bardzo zacięta. Będzie się liczył każdy błąd, każdy metr, każdy punkt, ponieważ każdy z tych zawodników ma szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego. 

Zadania na pewno nie ułatwią im rywale. Dominik Olszowy już pokazał, że jest w stanie wygrywać i mocno trzymamy za jego start kciuki. Nie gorsi są także: Milan Schmueser, Isaac Devoulx, Raul Guimera, czy Fabien Poirot. Cała ta piątka może śmiało celować w podium i pomieszać szyki liderom klasyfikacji. Nie można także zapominać o Tomie Knight, Sebastianie Enocklu, Oskarze Kaczmarczyku i Thomasie Widd. W końcu nie bez powodu ci zawodnicy ścigają się w Mistrzostwach Świata.

Po rundzie przerwy do rywalizacji wracają zawodnicy startujący w Pucharze Europy. Finał ich zmagań nastąpi nieco wcześniej, niż cyklu mistrzowskiego, bo właśnie w Budapeszcie. W tej chwili kwestia zwycięzcy pozostaje otwarta. Wszystko rozstrzygnie się w sobotni wieczór, w Papp Laszlo Sportarenie, pomiędzy Magnusem Thorem, Sonny Goggią oraz Mihą Spindlerem.

Węgierskie GP na wagę tytułów?

Po trzech rundach tegorocznego sezonu, w żadnej klasie, nie ma wyraźnego lidera. Wszystko może zmienić się w jedną lub w druga stronę właśnie w Budapeszcie. Stawka jest wysoka, więc można spodziewać się spektakularnego widowiska.

Jeśli akurat nie wybieracie się do Budapesztu w ten weekend, zapraszamy do oglądania transmisji z GP Węgier na NSport+ w sobotę od godziny 18:00.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr