tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Świata Hard Enduro: wyniki drugiej rundy. Lettenbichler ponownie najlepszy na Żelaznym Gigancie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Świata Hard Enduro: wyniki drugiej rundy. Lettenbichler ponownie najlepszy na Żelaznym Gigancie

Autor: Dominika Jochymska 2023.06.12, 13:41 Drukuj

Manuel Lettenbichler, po zaciętej batalii z Billym Boltem, odniósł drugie zwycięstwo z rzędu w Red Bull Erzbergrodeo Hare Scramble oraz drugie zwycięstwo w sezonie. Zmagania z Żelaznym Gigantem ukończyło oficjalnie tylko 17 zawodników, w tym Dominik Olszowy.

Po starcie wyścigu, szybko na prowadzenie wysunęli się Trystan Hart i Manuel Lettenbichler. Billy Bolt miał nieco mniej szczęścia, ponieważ tuż po rozpoczęciu wyścigu zaliczył upadek na kamienistym podjeździe i musiał odrabiać straty. Pierwsze 20 minut Billy spędził więc na wymijaniu zawodników, aby dostać się do czołowej dwójki na KTM'ach. Gdy Hart popełnił kilka błędów, Bolt szybko przejął jego miejsce i rozpoczęła się kolejna batalia Lettenbicher vs. Bolt.

NAS Analytics TAG

Po godzinie prowadził Bolt przed Lettenbichlerem, a za nimi jechał Jonny Walker, który wyprzedził Harta. Wade Young zamykał pierwszą piątkę, a za nim jechała grupa pościgowa: Teo Kabakchiev, Cody Webb, Dominik Olszowy, Matt Green, Alfredo Gomez, Michael Walkner i Graham Jarvis.

Bolt świetnie pojechał skalisty i arcytrudny odcinek Carl's Dinner zwiększając przewagę, ale chwilę później pomiędzy drzewami na odcinku Motorex Highway, Mani wrócił na koło Billy'ego. To była prawdziwa walka, a Billy'emu szła ona zdecydowanie gorzej, więc na prowadzenie wysunął się Lettenbichler.

Od tego momentu wyglądało, jakby z Bolta uszła cała energia, a Lettenbichler utrzymywał to samo tempo i finiszował samotnie z czasem 2:31,15. To prawie pół godziny szybciej niż w zeszłym roku oraz 11 minut szybciej od drugiego na mecie Billy'ego Bolta.

Trzecie miejsce zajął Trystan Hart, który odnotował stratę 26 minut do Lettenbichlera, ale finiszował na niemal dwie i pół minuty przed Jonnym Walkerem. Pierwszą piątkę zamknął Wade Young, a szóste miejsce zajął Graham Jarvis, który wyszarpał kolejny dobry wynik ze startu z drugiego rzędu. Być może Graham nie ma już szybkości, aby wygrywać, ale jego technika to nadal klasa mistrzowska.

Jedynym z Polaków, który oficjalnie ukończył Erzbergrodeo jest Dominik Olszowy, który zajął 13. miejsce. Pozostali z naszych rodaków zakończyli rywalizację na wcześniejszych odcinkach. I tak: Emil Juszczak i Oskar Kaczmarczyk zakończyli na Carl's Dinner (CP 21), Hubert Hyła na Double Fault (CP 20), Szymon Kus i Wojciech Latała na Chris' Stony Party (CP 17), Kacper Dudzic, Oskar Waligóra i Łukasz Zborowski na Dornroschenwald (CP 12), Adrian Skoczeń na Machine (CP 11), Michał Fujak na Spotlight (CP 9), Przemek Kaczmarczyk i Jacek Krenc na Drive Away (CP 6), a Mariusz Stefaniak i Michał Poniński na Wacker Neuson Zentrum am Berg (CP 5).

Teraz przed zawodnikami Mistrzostw Świata Hard Enduro nieplanowana krótka przerwa, ponieważ z serii wypadło Abestone Hard Enduro, które miało być trzecią rundą sezonu. Zamiast tego będzie nią Red Bull Romaniacs, które odbędzie się 25-29 lipca, a sam cykl skróci się do sześciu przystanków, ponieważ wcześniej z harmonogramu MŚ wypadł również Roof of Africa.

Wyniki Red Bull Erzbergrodeo 2023

1. Manuel Lettenbichler
2. Billy Bolt
3. Trystan Hart
4. Jonny Walker
5.  Wade Young
6.  Graham Jarvis
7.  Michael Walkner
8. Alfredo Gómez
9.  Teodor Kabakchev
10. Cody Webb
11. Matthew Green
12. Sonny Goggia
13. Dominik Olszowy
14. Jack Price
15. Dan Peace
16. Mitch Brightmore
17. Will Hoare

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę