tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa wiata Hard Enduro: wyniki pierwszej rundy. Lettenbichler niepokonany w Serbii, pechowy Bolt
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa wiata Hard Enduro: wyniki pierwszej rundy. Lettenbichler niepokonany w Serbii, pechowy Bolt

Autor: Dominika Jochymska 2023.05.22, 12:42 Drukuj

Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata Hard Enduro odbyła się w zeszłym tygodniu w Serbii. Podczas Xross Hard Enduro zawodnicy rywalizowali przez cztery dni, począwszy od endurocrossowego prologu w środę, po trzy 100-kilometrowe górskie wyścigi hard enduro z nawigacją GPS.

Prolog należał do wracającego do rywalizacji hard enduro Billy'ego Bolta, ale w terenie wyniki nie były już tak oczywiste. Pierwszego dnia w terenie wygrał Manuel Lettenbichler, choć to Bolt na mecie miał lepszy czas. Okazało się, że Brytyjczyk popełnił błąd w nawigacji, obcinając tym samym cześć trasy. Na mecie Bolt otrzymał 43 minuty kary i spadł na dziesiąte miejsce w klasyfikacji. W związku z tym, nawet zwycięstwo drugiego dnia, nie uratowało wyniku urzędującego mistrza świata SuperEnduro. Trzeci i zarazem ostatni off-roadowy dzień należał do Manuela Lettenbichlera, który tym samym wygrał pierwszą rundę tegorocznego cyklu mistrzowskiego.

NAS Analytics TAG

Świetną jazdę przez wszystkie dni zaprezentował Mario Roman, który zajął finalnie drugie miejsce, a podium uzupełnił Teodor Kabakchiev, który w rywalizacji pokonał Trystana Harta i Michaela Walknera z przewagą niemal pięciu minut.

Dominik Olszowy, który drugiego dnia zmagań w terenie, zaliczył mocny upadek przez kierownicę na jednym ze zjazdów, zajął 12 miejsce. Billy Bolt natomiast, który po wygranej drugiego dnia i awansie na trzecie miejsce w klasyfikacji, trzeciego dnia zmagał się z problemami z motocyklem, ostatecznie zajął dopiero dziesiątą pozycję.

W klasie junior triumfował Matthew Green, który w ogólnej klasyfikacji zajął jedenaste miejsce. Za nim uplasowali się Mitch Brightmore i Robert Crayston.

Druga runda Mistrzostw Świata Hard Enduro już 8-11 czerwca, wtedy zawodnicy spotkają się na austriackim Red Bull Erzbergrodeo.

Wyniki Xross Hard Enduro

1. Manuel Lettenbichler
2. Mario Roman
3. Teodor Kabakchiev
4. Trystan Hart
5. Michael Walkner
6. Graham Jarvis
7. Alfredo Gomez
8. David Cyprian
9. Will Hoare
10. Billy Bolt
11. Matthew Green
12. Dominik Olszowy

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr