tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marc Marquez wci marzy o starcie w Dakarze ze swoim bratem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Marc Marquez wci marzy o starcie w Dakarze ze swoim bratem

Autor: Janusz Bbenek 2020.01.14, 10:41 Drukuj

Jak co roku przy okazji Rajdu Dakar dziennikarze zapytali Marca Marqueza o jego stosunek do tej imprezy. I również jak co roku, reakcja hiszpańskiego mistrza była bardzo entuzjastyczna. Bardzo możliwe, że kiedy zdecyduje się na zakończenie kariery w MotoGP, udział w rajdach będzie następnym etapem jego sportowego życia.

Rajd Dakar, który wiele lat temu opuścił przecież piaski Afryki i jednocześnie stał się bardzo "zawodową" imprezą, z wielkimi ekipami i mocnym wsparciem fabryk, wciąż ma ten swoisty magnetyzm. Myśl o zmierzeniu się z piaskami pustyni w towarzystwie najlepszych zawodników na świecie przyciąga kierowców z całego świata, wywodzących się z różnych dyscyplin motosportu. 

NAS Analytics TAG

Marc Marquez, 8-krotny mistrz świata MotoGP, nie jest tu wyjątkiem. Choć na co dzień ściga się na szerokich torach asfaltowych, to bardzo często i bardzo chętnie trenuje też na nieutwardzonych nawierzchniach. Jego ulubioną dyscypliną jest flat track, ale nie stroni również od prawdziwego offroadu

O możliwości startu w Rajdzie Dakar mówił już w zeszłym roku, a w tym podtrzymał swoje zdanie. Oczywiście póki jest aktywnym zawodnikiem MotoGP nie jest to możliwe, ponieważ ryzyko jest zbyt wielkie. Kto wie jednak, co będzie, kiedy w końcu pobije upragnione rekordy kolekcji tytułów Rossiego i Agostiniego? Gdzie zaprowadzi go ambicja?

Uwielbiam Dakar, śledzę go co roku, oglądając w telefonie wiadomości o kolejnych etapach wyścigu" - powiedział Marquez. Ostatnia edycja była piękna, z doskonałą równowagą. To bardzo trudny wyścig, nawet samo jego ukończenie to prawdziwy wyczyn!

Obecnie myślę tylko o wyścigach w MotoGP i będę to robił jeszcze przez wiele lat, ale marzenia nie są zabronione. W przyszłości mógłbym pomyśleć o ściganiu się w Dakarze, z tym że, tak jak mówiłem, jest to bardzo trudny wyścig i wymaga masy przygotowań.

Gdybym miał wziąć udział w Dakarze, prawdopodobnie chciałbym to zrobić na motocyklu, co jest moją wielką pasją - wyjaśnił Marc - ale w samochodzie mógłbym mieć mojego brata Alexa jako drugiego kierowcę, fajnie byłoby widzieć, jak współpracujemy.

Akurat aby podpatrzeć współpracę obu braci nie musimy czekać na zakończenie kariery w MotoGP żadnego z nich. W sezonie 2020 będą dzielić garaż ekipy Repsol Honda. Miejmy nadzieję, że wyścigowy stres i rywalizacja nie popsują bardzo dobrych stosunków między Markiem i Alexem. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr