tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandaty za zaśmiecanie drogi mają wzrosnąć. Nawet 5000 zł za plamę oleju.
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mandaty za zaśmiecanie drogi mają wzrosnąć. Nawet 5000 zł za plamę oleju.

Autor: Alonzo 2021.02.19, 19:37 Drukuj

Resort klimatu i środowiska wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości chcą zaostrzenia kar za przestępstwa przeciwko środowisku. Przy okazji skorzystają na tym motocykliści.

Zdarzyło Ci się, że jadąc za samochodem "dostałeś" wyrzucanymi z niego niedopałkami lub śmieciami? Miałeś przygodę na plamie oleju lub na innej, śliskiej cieczy, która wyciekła z przejeżdżającego wcześniej samochodu? Wkrótce liczba takich sytuacji może się znacząco zmniejszyć. Krzysztof Gołębiowski z Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska poinformował, że przygotowywane są nowe przepisy w zakresie ochrony środowiska. Przepisy te mają drastycznie zaostrzyć kary za przestępstwa przeciwko środowisku. Chodzi zarówno o nielegalne wyrzucanie śmieci, jak i o zanieczyszczanie dróg.

NAS Analytics TAG

Kary za wyrzucanie niedopałków i śmieci mają drastycznie wzrosnąć. Ostrzej mają też być karane przypadki, gdy pojazdy budowy wyjeżdżają na ulicę, zostawiając warstwy wywożonego z tejże budowy błota i gliny. Nas, motocyklistów najbardziej chyba ucieszy sprawa karania kierowców w niesprawnych technicznie samochodach, z których wyciekają różne płyny eksploatacyjne, w tym olej. Chociaż zapewne trudno będzię złapać takiego kierowcę "na gorącym uczynku", to sam fakt, że za wyciek oleju można dostać aż 5000 mandatu może podziałać na niechlujnych kierowców dyscyplinująco i może nie będą ryzykować, tylko zapłacą więcej w warsztacie tak, aby porządnie uszczelnić układ  smarowania silnika.

Niestety, problemy z cieknącym olejem dotyczą też wielu starszych motocykli. Tak więc poza radością z faktu, że ktoś prowadzi działania, pośrednio podnoszące bezpieczeństwo motocyklistów, warto przy najbliższej okazji dokładnie sprawdzić szczelność układów smarowania w swoim motocyklu. Zwłaszcza, jeżeli jest to maszyna starsza.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę