tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: Ivo Monticelli oficjalnie w Kawasaki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: Ivo Monticelli oficjalnie w Kawasaki

Autor: Informacja prasowa 2021.01.22, 19:11 Drukuj

Zespół Monster Energy Kawasaki Racing powitał Ivo Monticellego w swoim zespole Mistrzostw Świata MXGP. To pierwszy nie francuski zawodnik od wielu lat w ekipie zielonych. Ivo zajmie miejsce emerytowanego Clementa Desalle.

Po raz pierwszy w swojej długiej historii KRT wystawi włoskiego zawodnika, który będzie ścigał się obok Romaina Febvre. Spekulowaliśmy, że może się tak stać, kiedy podawaliśmy składy fabryczne MXGP na nadchodzący sezon.

NAS Analytics TAG

Dwudziestosześcioletni Ivo Monticelli rozpocznie dziesiąty sezon w Mistrzostwach Świata w Motocrossie i czwarty w klasie MXGP. Po finiszach w pierwszej piątce w kilku rundach w sezonie 2019, w zeszłym roku Ivo walczył z uporczywą kontuzją kolana, mimo tego regularnie zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.

Wykazał się odpornością do końca sezonu z wynikami w top 8 podczas ostatnich kilku Grand Prix. Mieszkający w Lommel Ivo, przeszedł operację natychmiast po ostatniej rundzie serii MXGP 2020 i jest teraz gotowy do pierwszych jazd na swoim Kawasaki. Zarówno Ivo, jak i Romain będą ściśle współpracować z Jackym Vimondem, ponieważ francuski trener odnowił współpracę z zespołem zarządzanym przez właściciela zespołu Thierry'ego Chizata Suzzoniego, w asyście menadżera technicznego Vincenta Bereniego.

Ivo Monticelli: - Cieszę się, że mam możliwość dołączenia do KRT i zespołu fabrycznego. W MXGP nie ma tak wielu motocykli fabrycznych, więc dla mnie to zaszczyt i swego rodzaju spełnienie marzeń. Spędziłem już trochę czasu z zespołem i wszystko wygląda perfekcyjnie! Nie testowałem jeszcze motocykla, ponieważ miałem operację kolana po ostatnim Grand Prix. Przez cały sezon walczyłem z kolanem, więc lekarze oczyścili je i naprawili łąkotkę, która miała małe pęknięcie. Musiałem odpocząć przez kilka tygodni, ale mogłem zacząć trenować fizycznie i teraz jestem gotowy do przetestowania motocykla. To tylko kwestia dni i nie mogę się doczekać, kiedy będę jeździł na KX450-SR. Już zaczynam pracę z Jackym Vimondem i fizjoterapeutą zespołu. Bardzo się cieszę, że mogę pracować z tak profesjonalnymi ludźmi. Znam Jacky'ego od dawna, ale po raz pierwszy w mojej karierze miałem okazję na co dzień pracować z trenerem. Jestem pewien, że obecność i praca tych wszystkiech ludzi wokół mnie, pomoże mi znacznie się poprawić. Moim celem jest bycie konsekwentnym. Naprawdę chcę ścigać się o miejsca w pierwszej piątce i jestem pewien, że jest to możliwe, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jestem pewien, że wiele się nauczę ścigając się u boku byłego mistrza świata, Romaina Febvre.  Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę z nim jeździć.

Thierry Chizat Suzzoni (kierownik i właściciel zespołu): - Bardzo się cieszymy, że Ivo jest z nami. Ma spore doświadczenie, ponieważ będzie to jego czwarty sezon w klasie MXGP i jesteśmy przekonani, że będzie dobrym reprezentantem Kawasaki i naszych głównych sponsorów Monster Energy, Motorex i Alpinestars. Jestem pewien, że współpraca z dwoma byłymi mistrzami świata - Romainem i Jackym - pomoże Ivo zrobić kolejny krok i regularnie znajdować się w pierwszej dziesiątce wyścigów. Co do Romaina, znamy się teraz bardzo dobrze po roku spędzonym razem. Kiedy dołączył do nas w zeszłym sezonie, musiał opuścić pierwsze dwie rundy z powodu kontuzji, ale pokazał, że jest pretendentem do podium i jestem pewien, że znowu będzie walczył o zwycięstwa i podium. Ma teraz doskonałą synergię z KX450-SR, ma silną motywację i wierzymy w jego możliwości. Wiemy, że aby zostać mistrzem, potrzeba konsekwencji i że kilku innych zawodników ma ten sam cel, ale jesteśmy pewni swego.

Steve Guttridge (Kawasaki Motors Europe - Racing Manager): - Na zakończenie zeszłego sezonu życzyliśmy naszemu weteranowi MXGP, Clementowi Desalle, szczęśliwej emerytury, która pozostawiła nam parę dużych butów (Alpinestars) do wypełnienia w KRT na ten sezon. Spotkaliśmy się z Ivo, jako potencjalnym kandydatem, podczas finałowej rundy w jego ojczyźnie. Jego cele i motywacja były od razu jasne i imponujące! Tak więc zespół będzie ciężko pracował nad jego programem testów i jego motocyklami, podczas gdy Ivo skoncentruje się na swojej kondycji, szybkości i umiejętnościach jazdy. Z tym sprawdzonym układem, jestem pewien, że zobaczymy imponujące wyniki Ivo w tym sezonie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr