tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MV Agusta znów na fali wznoszącej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MV Agusta znów na fali wznoszącej

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.19, 10:49 Drukuj

Dobre wieści płyną do nas z Włoch. Elitarna marka MV Agusta, przechodząca w ostatnich latach kilka poważnych kryzysów, wychodzi wreszcie na prostą. Właściciele odkupili kolejną partię udziałów od zewnętrznego inwestora i zapowiadają nową linię modeli, opartych na czterocylindrowym silniku.

Struktura właścicielska MV Agusty przypominała do niedawna schemat budowy piramidy Cheopsa. Trzy oddzielne firmy (producent motocykli, studio projektowe oraz team wyścigowy) kontrolowane były przez liczną grupę udziałowców, wśród których znajdowało się kilka funduszy inwestycyjnych oraz Mercedes AMG. Obecnie udało się odkupić całość udziałów od niemieckiej firmy i mniej więcej wyczyścić sytuację. Firmą z powrotem w pełni zarządza prezes Giovanni Castiglioni ze wsparciem finansowym grupy zamożnych rosyjskich biznesmenów.

__________________________________________

Pozytywne zmiany zachodzą również w samej działalności firmy. Ogłoszono właśnie wprowadzenie w najbliższym czasie kilku nowych modeli, napędzanych rzędowymi czwórkami. Tego typu silnik jest już w sportowym modelu F4, tym razem trafi jednak do najbardziej popularnej linii nakedów Brutale. Zobaczymy tam maksymalnie rozwiercone jednostki, których pojemność wzrośnie do 1200 cm3. Bardzo cieszą nas takie informacje - MV Agusta to jedna z ikon włoskiej motoryzacji i ważna część historii motocyklizmu.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę