tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kultowy Harley-Davidson z Easy Rider trafi pod motek
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kultowy Harley-Davidson z Easy Rider trafi pod motek

Autor: Lovtza 2014.09.21, 13:47 Drukuj

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych motocykli w historii popkultury, The Pusher, trafi pod młotek. To maszyna, na której Peter Fonda jeździł w kultowej produkcji Easy Rider.

Historia motocykli z filmu jest bardzo ciekawa. Obie maszyny którymi jeździli Peter Fonda oraz Denis Hopper były pomysłem Cliffa Vaughsa. Pierwsza para motocykli została zbudowana w przez Bena Hardy w Los Angeles. Drugą parę stworzył Larry Marcus w domu Cliffa Vaughsa w Santa Monica.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Ze zbudowanych na potrzeby filmu 4 maszyn tylko jedna przetrwała do czasów obecnych. To właśnie ona trafi w przyszłym miesiącu pod młotek. Została wykorzystana w finałowej (dziwnej swoją drogą…) scenie gdy Billy zostaje zastrzelony przez jednego z wieśniaków, a Wyatt chwilę później odstrzelony ze swojego motocykla. Maszyna została w trakcie nagrywania tej sceny częściowo zniszczona i spalona, ale ostatecznie odbudowano ją. Pozostałe trzy motocykle zostały… skradzione i to zanim jeszcze film trafił na ekrany kin. Części z tych maszyn przez kolejne dziesięciolecia krążyły jako relikwie wśród miłośników kultowej produkcji.  

Teraz pomalowany w gwiazdy i pasy Harley-Davidson należący do biznesmana Michaela Eisenberga trafi na aukcje. Cena jaką można uzyskać za niego szacowana jest na 1-1,2 mln dolarów.

Nakręcony w 1969 roku Easy Rider to klasyczny film drogi, gdzie dwóch poszukiwaczy przygód, nie stroniących od narkotyków Wyatt (Fonda) i Billy (Hopper) ruszają w podróż przez całe Stany Zjednoczone z Los Angeles do Nowego Orleanu w poszukiwaniu wolności i łatwych pieniędzy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr