tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kady moe by jak Easy Rider. Kultowy motocykl Harley-Davidson Captain America trafi na aukcj
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kady moe by jak Easy Rider. Kultowy motocykl Harley-Davidson Captain America trafi na aukcj

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.14, 22:15 Drukuj

Jeden z domów aukcyjnych wystawił na sprzedaż motocykl, który grał jedną z głównych ról w filmie "Easy Rider". Niestety nie ma zbyt wielu informacji na temat samej maszyny poza zdjęciami, ale historia tego egzemplarza jest dość ciekawa.

Motocykl pochodzi z kolekcji, której właścicielem jest Gordon Granger. Ciekawostką jest fakt, że według doniesień, w 2010 roku motocykl miał spłonąć w pożarze, który wybuchł w jednym z magazynów Grangera. Znajdowało się tam łącznie 8 motocykli i 22 samochody. Łącznie istniały cztery motocykle, ale według autora książki "Legendary Motorcycles", Basema Wasefa - przetrwały tylko dwa.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Motocykl wystawiony na aukcji jest uważany za oryginalny z racji swojego pochodzenia, ale historia uczy, że niczego nie można być pewnym, ponieważ w 2014 roku doszło do ciekawej sytuacji. Tuż przed aukcją wycofano certyfikat autentyczności dla sprzedawanej sztuki, ale mimo wszystko została ona sprzedana za 1,4 mln dolarów, co jest sporą ceną jak za sprzęt będący prawdopodobnie repliką Kapitana Ameryki.

Egzemplarz pochodzący z kolekcji Gordona Grangera będzie licytowany w czerwcu przez dom aukcyjny Cord & Kruse.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr