tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Konrad Dbrowski, dziki pomocy Rafaa Sonika, wygrywa Rajd Maroka!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Konrad Dbrowski, dziki pomocy Rafaa Sonika, wygrywa Rajd Maroka!

Autor: Informacja prasowa 2021.10.13, 15:39 Drukuj

13. października to wyjątkowo szczęśliwy dzień dla DUUST Diverse Rally Team, a przede wszystkim Konrada Dąbrowskiego. Jedyny polski motocyklista startujący w Rajdzie Maroka wygrał rywalizację juniorów w najsilniejszej klasie RallyGP.

Wyjazd na Rajd Maroka do samego końca stał pod znakiem zapytania. Z pomocą przybył starszy kolega, polska legenda rajdów, Rafał Sonik.

NAS Analytics TAG

- Gdyby nie zespół Rafała Sonika nie byłoby nas tutaj, także dziękuję bardzo! - mówił na mecie rajdu wzruszony Dąbrowski. - Zakończony Rajd Maroka przejechany cały, wszystkie waypointy, co jest sporym osiągnięciem, ponieważ wielu zawodników je pomijało. Matematycznie rzecz biorąc jestem ponad dwa razy szybszy, niż podczas debiutu na tym rajdzie w 2019 roku, jeśli chodzi o stratę do pierwszego zawodnika.

Choć od początku sztab szkoleniowy Konrada stawiał nacisk na element treningowy, czyli przygotowanie do styczniowego Rajdu Dakar, to każdy prawdziwy sportowiec nie potrafi zapomnieć o rywalizacji. Zawodnicy pokonali w sumie około 1700 kilometrów tras wiodących przez oceany wydm, czy zdradliwe, kamieniste ścieżki. O skali trudności mówią fakty. Rajdu nie ukończyli m.in.: Sam Sunderland, czy Ross Branch.

Dąbrowski walczył o zwycięstwo w klasie juniorów w Maroku z Tomásem de Gavardo. Rywalizacja między tymi zawodnikami trwała do ostatniej chwili, choć Polak z odcinka na odcinek rozkręcał się i coraz odważniej odjeżdżał młodemu Chilijczykowi. Ostatecznie pokonał go o ponad godzinę.

- Rozjeździłem się w trakcie tego rajdu i druga połowa zawodów poszła mi o wiele lepiej, niż ich początek. Dużo pozytywnych wniosków do wyciągnięcia - mówi Konrad Dąbrowski.

Obserwatorzy doceniają także wysokie, bo 22. miejsce w klasyfikacji generalnej całej klasy RallyGP.

- RallyGP to kwintesencja, światowa czołówka motocyklistów. Trochę obawiałem się reakcji Konrada, gdy poinformujemy go, że właśnie w tej klasie startuje, ale przyjął to rewelacyjnie, nie wystraszył się. Dla niego start obok tak utytułowanych kolegów, to przede wszystkim możliwość rozwoju, podpatrzenia techniki, zachowania - mówi Marek Dąbrowski, założyciel DUUST Diverse Rally Team.

Przed całym zespołem jeszcze sporo wyzwań, ale machina nabiera rozpędu.

- Pod względem sportowym Konrad robi niesamowite postępy, jest coraz szybszy. Cieszy mnie też coraz większe zainteresowanie sponsorów, którzy widzą doskonałą szansę połączenia młodzieńczych pasji utalentowanego zawodnika, z możliwością rozwoju własnych firm - dodaje Marek Dąbrowski.

Konrad Dąbrowski jest na najlepszej drodze do zwycięstwa w Pucharze Świata Juniorów w rajdach Cross Country, ale wszystko rozegra się podczas Abu-Dhabi Desert Challenge w dniach 5-11 listopada. Wcześniej, bo 28-30 października, polski motocyklista walczyć będzie w Portugalii w Baja Portalegre 500 o Puchar Świata Juniorów w Rajdach Baja.

Cichy bohater DUUST Diverse Rally Team, który bardzo pomógł w starcie Konrada w Maroku, Rafał Sonik, po awarii quada podczas wczorajszego odcinka, spadł na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Maroka. Również w jego przypadku wszystko jest możliwe i o historyczne, dziesiąte zwycięstwo w Pucharze Świata powalczy w listopadzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr