tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marsz, marsz D±browski!

Marsz, marsz D±browski!

Autor: Informacja prasowa 2021.11.12, 17:31 Drukuj

11 listopada 2021 nad pustynią w Zjednoczonych Emiratach Arabskich powiewała polska flaga. Wszystko za sprawą zaledwie dwudziestoletniego Konrada Dąbrowskiego, który dzięki niesamowitej jeździe w rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge wywalczył swój drugi Puchar Świata w sezonie, tym razem w rajdach Cross Country.

Konrad Dąbrowski zjednał sobie serca nie tylko rywali, ale i lokalnych kibiców. Każdego dnia zawodów jechał coraz pewniej i szybciej, skutecznie atakując kolejnych zawodników i wspinając się w klasyfikacji generalnej.

- To było niesamowite uczucie zobaczyć flagę Polski powiewającą nad trasami rajdu, zwłaszcza mając świadomość, że dziś w moim kraju obchodzony jest Dzień Niepodległości - to były jedne z pierwszych słów młodego Polaka gdy dojechał na metę rajdu.

Będąc najszybszym juniorem, Konrad Dąbrowski ukończył Abu Dhabi Desert Challenge, na 5. miejscu klasyfikacji generalnej Rally GP.

- Moim celem przed startem w Emiratach było dojechanie w okolicach 10. miejsca. Ostatecznie jestem w pierwszej 5., co jest moim ogromnym sukcesem. Cieszę się, że to się udało, tym bardziej, że jednocześnie zdobyłem Puchar Świata Cross Country w kategorii juniorów - powiedział Konrad Dąbrowski.

Rywalizację motocyklistów w Abu Dhabi Desert Challenge wygrał Matthias Walkner (KTM), przed Adrianem van Beverenem (Yamaha) oraz Joaquimem Rodriguesem (Hero).

Swój marsz w sezonie 2021 Konrad Dąbrowski zaczął od niesamowitego debiutu w rajdzie Dakar, półtora tygodnia temu w Portugalii zdobył Puchar Świata Baja w kategorii juniorów, a dziś dołożył do swoich osiągnięć Puchar Świata Cross Country junior.

- Sezon to współpraca całego teamu, każdy daje z siebie wszystko, by starty przynosiły efekty. Na rajdach szczególnie czuć co znaczy praca zespołowa. Dziękuję wszystkim, bez których nie byłbym w stanie przeżyć tego co się teraz dzieje - dodał wzruszony Konrad Dąbrowski.

Konrad Dąbrowski planuje kilka dni odpoczynku, ale jeszcze w listopadzie wraca na pustynię. Przed polskim zawodnikiem ostatnia faza przygotowań do Rajdu Dakar, który rozpoczyna się już 1. stycznia w Arabii Saudyjskiej.

Pozostali zawodnicy DUUST DIVERSE Rally Team pojechali również rewelacyjnie. Amerykanin Jacob Argubright zajął 2. miejsce w klasie Rally 2, a Duńczyk Thomas Kongshøj, startujący w tej samej klasie ukończył rywalizację na 4. miejscu.