tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tosha Schareina wygrywa Baja Aragon. Konrad D±browski drugi w Juniorach

Tosha Schareina wygrywa Baja Aragon. Konrad D±browski drugi w Juniorach

Autor: Dominika Jochymska 2022.07.26, 09:58 Drukuj

Po prawie 600 kilometrach przejechanych w ciągu dwóch dni w temperaturze 40 stopni, Tosha Schareina odniósł zwycięstwo w Baja Spain Aragon, czwartej rundzie Pucharu Świata FIM w Rajdach Baja, wyprzedzając fabrycznych zawodników Sherco Lorenzo Santolino i Rui Goncalvesa. Konrad Dąbrowski zajął szóste miejsce w generalce, natomiast w klasie juniorów był drugi.

27-letni Hiszpan Tosha Schareina zmierzył się ze znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami Rajdowych Mistrzostw Świata FIM i odniósł zwycięstwo w swoim trzecim podejściu do Baja Spain.

Startując dla nowo utworzonego zespołu GASGAS Aspar Rally Team, z którym pojedzie na Rajd Dakar 2023 w Arabii Saudyjskiej, zdominował dwa pierwsze odcinki z pomiarem czasu, 220- i 180-kilometrowy prowadzące po zakurzonych drogach i ścieżkach regionów Teruel, Jiloca i Albarracín. Drugiego dnia ponownie był najszybszy na odcinku 160 kilometrów, co pozwoliło mu odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w Baja.

Będący wciąż nie w 100% formie po upadku w trakcie treningu, Lorenzo Santolino zajął drugie miejsce. Jak sam przyznał było bardzo gorąco, a trasa była szybka i z dużą ilością kamieni, które mogły uszkodzić opony, dlatego zdecydował się na rozsądną jazdę i ukończenie rywalizacji na dobrej, choć nie najwyższej pozycji.

Rui Gonçalves, kolega Santolino z zespołu Sherco TVS Racing, osiągnął w piątek najlepszy czas w prologu, ale w sobotę rozbił się i doznał urazu nogi. Portugalczyk zdołał uzyskać trzeci czas i stanąć na najniższym stopniu podium.

W klasie Junior zwyciężył Neels Theric przed Konradem Dąbrowskim. Zawodnicy zajęli również odpowiednio piąte i szóste miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

W tej edycji Baja Aragon pojawiły się nowe kategorie Trail i Maxi Trail. W kategorii Trail (600-900 cm3) zwyciężył Ivan Cervantes, który startował na specjalnie przygotowanym Triumphie Tigerze 900 Rally Pro, a na podium towarzyszyli mu Angel Bellmunt i Gregorio Lopez.

W klasie Maxi Trail dla motocykli o pojemności powyżej 900 cm3 wygrał Joan Pedrero, który startował na motocyklu Harley-Davidson Pan America.