tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Maroka: pechowa awaria, Sonik stracił pozycję
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Maroka: pechowa awaria, Sonik stracił pozycję

Autor: Informacja prasowa 2021.10.12, 21:03 Drukuj

We wtorkowy poranek Rafał Sonik pokonał dojazdówkę do odcinka specjalnego i… dalej już nie pojechał. W quadzie dziewięciokrotnego zdobywcy Pucharu Świata doszło do niespodziewanej awarii, która uniemożliwiła my kontynuowanie jazdy. Krakowianin po usunięciu usterki będzie mógł stanąć na starcie piątego, ostatniego etapu Rajdu Maroka, ale stracił szansę na dobry wynik.

- Dziś zdarzyła mi się bardzo rzadka usterka - relacjonował Rafał Sonik po powrocie na biwak. - Rano na dojazdówce zepsuł mi się wtrysk, albo map sensor. Niestety nie dało się tego naprawić ani na trasie, ani przed startem oesu. Skutek jest taki, że straciłem pozycję w rajdzie, ale na pewno dziś to naprawimy i jutro wyjadę na ostatni etap. Jeżeli go ukończę, zostanę sklasyfikowany i nadal będę się liczyć w walce o Puchar Świata.

NAS Analytics TAG

Pod nieobecność Sonika na trasie, etap padł łupem Aleksandra Maksimowa, który był o niespełna dwie minuty szybszy od lidera - Manuela Andujara. Oesowe podium uzupełnił Jerome Connart. Za nie ukończenie etapu, Rafał Sonik otrzyma kilkunastogodzinną karę. Oznacza to utratę szans na kolejne rajdowe podium.

- Nie wolno się poddawać. Dzisiaj był dzień z pechem, ale jutro znów może być dobrze. Oczywiście nie odbuduję już strat w tym rajdzie, ale w całym sezonie jeszcze nic straconego - zapewnił z uśmiechem polski mistrz.

W środę zaplanowano ostatni etap Rajdu Maroka. Zawodnicy pokonają 291km odcinka specjalnego i nieco ponad 150km drogi dojazdowej.

Wyniki 4. etapu

1. Aleksander Maksimow (RUS) 4:52.21
2. Manuel Andujar (ARG) +1.55
3. Jerome Connart (FRA) +11.03

-. Rafał Sonik (POL) DNF

Klasyfikacja Rajdu Maroka

1. Manuel Andujar (ARG) 18:20.45
2. Aleksander Maksimow (RUS) +18.31
3. Alexandre Giroud (FRA) +1:29.09
4. Juraj Varga (SVK) +2:26.12

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę