tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec WORD-ów jako maszynek do zarabiania pieniędzy. Zmiany w egzaminach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec WORD-ów jako maszynek do zarabiania pieniędzy. Zmiany w egzaminach

Autor: Janusz Bębenek 2019.05.06, 12:32 1 Drukuj

Jak podaje portal brd24.pl, Ministerstwo Infrastruktury opracowało nowe rozporządzenia, dotyczące przeprowadzania egzaminów praktycznych na różne kategorie prawa jazdy, wprowadzające m.in. dzienne limity przeprowadzonych egzaminów na jednego egzaminatora. Powinno to uspokoić pracę ośrodków i zwiększyć zdawalność.

Przeciążenie grafików pracy WORD-ów, duża liczba przeprowadzanych codziennie egzaminów, wysoki koszt ponownych egzaminów i długi czas oczekiwania - to wszystko generuje nerwową atmosferę zarówno wśród egzaminatorów, jak i podchodzących do uzyskania uprawnień kursantów. Dlatego planowane zmiany dotyczą głównie czasu pracy egzaminatorów. Każdy z nich będzie mógł przeprowadzić do 8 egzaminów dziennie i nie więcej niż jeden na godzinę. Będzie miał więcej czasu na spokojną analizę jazdy zdającego.

NAS Analytics TAG

Zmiana ta ma przynieść większy odsetek egzaminów zakończonych wynikiem pozytywnym. Obecnie w najbardziej popularnej kategorii B kończy się w ten sposób zaledwie 30% z nich, co powoduje zwiększenie kolejek oczekujących i posądzanie WORD-ów o dążenie do zarabiania na poprawkach. Wprowadzone dzienne limity sprawią, że ośrodki i tak nie zarobią więcej, jeśli będą oblewać większą liczbę kandydatów na kierowców.

Pozostałe zmiany to zniesienie obowiązku posiadania pieczątki przez egzaminatora - będzie wystarczył jego podpis i numer uprawnień. Duże ułatwienia czekają ponadto niepełnosprawnych, którzy będą zdawać na kategorię AM. Egzamin praktyczny będzi emożna zdawać nie tylko na motorowerze, ale też na czterokołowcu lekkim, dzięki czemu większa liczba osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności będzie mogła zdobyć upragniony dokument.

Zmiany są obecnie konsultowane między resortami. Mają wejść w życie od 1 lipca tego roku, ale ze względu na konieczność dostosowania pracy WORD-ów, zaczną obowiązywać w ośrodkach od 1 stycznia 2020 roku.

Źródło: brd24.pl

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę