tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejny pokaz możliwości autonomicznego BMW R1200GS
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejny pokaz możliwości autonomicznego BMW R1200GS

Autor: Janusz Bębenek 2019.01.10, 10:44 Drukuj

W czasie trwających właśnie targów elektroniki użytkowej w Las Vegas BMW przeprowadziło kolejną demonstrację R1200GS, potrafiącego jeździć bez kierowcy. Nie jest to oczywiście wstęp do produkcji seryjnej, tylko prezentacja technologii, które w przyszłości ułatwią życie motocyklistów i zwiększą ich bezpieczeństwo.

Można zapytać, jaki jest sens w pracach nad motocyklem, który sam kręci kółka po parkingu? Jeśli spojrzeć na to w szerszym kontekście, bardzo duży. Zaawansowane układy żyroskopowe mogą znaleźć zastosowanie w pakietach bezpieczeństwa, montowanych w seryjnych motocyklach. Mogą one wspomagać kierowcę w sytuacjach kryzysowych, zapobiegając wywrotkom.

Nietrudno sobie również wyobrazić przyszłość z autonomicznymi jednośladami, przywoływanymi na żądane miejsce np. poprzez aplikację w smartfonie - taka bardzo rozwojowa wersja skuterów miejskich na wynajem.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę