tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejny "Zakrt mistrzw" z fotoradarem. Przeom w Sosnowcu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejny "Zakrt mistrzw" z fotoradarem. Przeom w Sosnowcu

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.13, 10:53 3 Drukuj

W Polsce jest wiele zakrętów, które z pozoru wydają się proste do pokonania, ale ostatecznie pozory okazują się zgubne. Jednym z nich jest łącznica między DK94 i S86 w Sosnowcu. Lokalne władze robią właśnie kolejne podejście do zamontowania tam fotoradaru.

"Zakręt mistrzów" w Sosnowcu ma wszystko, czego potrzeba, żeby dochodziło na nim do wypadków. Z pozoru wygląda na szybki łuk, ale jest zdradliwie wyprofilowany, ma kiepski stan nawierzchni i słaby system odprowadzania wody. To wszystko sprawia, że dochodzi tam do kilkudziesięciu zdarzeń drogowych rocznie. Jak czytamy w sosnowieckiej Wyborczej, policja chciała, żeby już w 2022 r. stanął tam fotoradar, ale GITD odpowiedział, że lista zgłoszeń została zamknięta i tym samym sprawa nadal się ciągnie.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Teraz Dziennik Zachodni informuje, że urząd miasta kolejny raz rozmawia z Inspektoratem Transportu Drogowego, żeby ten zdecydował się postawić tam fotoradar, który ma zdyscyplinować kierowców. Na podobne rozwiązanie zdecydowano się już na innym "Zakręcie mistrzów". Chodzi o DTŚ w Rudzie Śląskiej, gdzie również jest zdradliwy zakręt i niewielu kierowców przestrzegało ograniczenia do 80 km/h, co kończyło się oczywiście wypadkami. W ciągu 4 miesięcy od uruchomienia urządzenie wykonało 9200 zdjęć.

Dziennik Zachodni cytuje radnego miasta Wojciecha Nitwinko, który poinformował, że miasto rozmawia z GITD, żeby przesunięto jeden z już działających fotoradarów. Operacja miałaby się odbyć na koszt miasta, które zapłaci za przygotowanie infrastruktury i przeniesienie fotoradaru. Rzeczniczka prasowa GITD potwierdza, że trwają prace nad projektem porozumienia określającego warunki współpracy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr