tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kieruj się rozsądkiem - zaskakująca kampania policji Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kieruj się rozsądkiem - zaskakująca kampania policji

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2014.04.15, 13:39 17 Drukuj

"Kieruj się rozsądkiem" to nazwa nowej  kampanii bezpieczeństwa stworzonej przez Komendę Główną Policji. Kampania obejmuje wiele zagadnień związanych z bezpieczeństwem na drodze, ale nas najbardziej zaciekawił aspekt motocyklowy. W poniższym filmie zobaczycie w jak zaskakujący sposób postrzegani są przez policję motocykliści. Zanim obejrzycie materiał, prosimy Was, abyście odpowiedzieli sobie na kilka pytań:

1) Kiedy ostatnio notorycznie przejeżdżałeś na czerwonym świetle?
2) Jak często jeździsz motocyklem po chodnikach?
3) Kiedy jechałeś motocyklem po przejściu dla pieszych?
4) Kiedy jechałeś motocyklem po ścieżce rowerowej?
5) Zapinasz kask?

NAS Analytics TAG

Teraz zapraszamy Was do obejrzenia spotu.

Czy jesteście tak samo zaskoczeni jak my? Wygląda na to, że kampania oparta jest nie na wiedzy, ale głupich stereotypach, z których większość i tak jest wyssana z palca? Jazda na czerwonym świetle i przejściu dla pieszych? Błagam... Co ciekawe, policja wyraźnie zaznacza, że sytuacje przedstawione w filmie nie są bezpodstawne. Czy naprawdę gdzieś w Polsce  panuje plaga motocyklistów notorycznie przejeżdżających na czerwonym, jeżdżących po pasach i ścieżkach rowerowych i to w dodaku w rozpiętych kaskach? Czy tak absurdalne sytuacje to typowe zachowanie motocyklistów? Ktoś chyba zadanie domowe  odrobił na szybko lub wcale.

Problem  w tym, że film już istnieje i ludzie go oglądają. I łatwo przyswajają stereotypy, które są powielane dalej. Polski wymiar sprawiedliwości nie zawsze tworzy kampanie o tak wątpliwej jakości i słuszności, ale po "10 mniej ratuje życie" i "Kieruj się rozsądkiem" pojawia się wiele znaków zapytania.

Komentarze, tradycyjnie, są do Waszej dyspozycji. Co o tym sądzicie?

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 15
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: feni 16/04/2014 17:41

dzięki

Odpowiedz
Autor: ja 15/04/2014 21:13

mi tez nie dziala

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę