tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Już trzy polskie miasta testują przejścia dla pieszych 3d
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Już trzy polskie miasta testują przejścia dla pieszych 3d

Autor: Jakub Olkowski 2020.10.22, 14:28 3 Drukuj

Trójwymiarowe przejścia dla pieszych, pomysł z Indii od kilku lat użytkowane są z powodzeniem w Europie. W zamyśle, mają zachęcać kierowców do ograniczenia prędkości, co ma poprawić bezpieczeństwo pieszych. W trzech polskich miastach testowane jest to ciekawe rozwiązanie. 

Saumya Pandya Thakkar, hinduska artystka, postanowiła na własną rękę poprawić w Indiach bezpieczeństwo pieszych. W porozumieniu z władzami New Dehli zmodyfikowała klasyczną zebrę, tworząc efekt trójwymiarowości. Kierowcy widząc wielkie, wystające betonowe bloki (to tylko złudzenie optyczne) mocno wciskali pedał hamulca. W efekcie, średnia prędkość w okolicach przejścia spadła o 40%.

NAS Analytics TAG

Pomysł szybko chwycił, po Wielkiej Brytanii, Chinach, Francji i Islandii, pasy 3d pojawiły się w trzech miastach w Polsce; Miechowie, Lesznowoli i Bartoszycach. Jeśli spadek prędkości będzie zauważalny, niewykluczone, że przejścia 3d pojawią się także w innych miastach.

Wypadki z udziałem pieszych są jednymi, z najbardziej tragicznych w skutkach. Rocznie na polskich drogach, ginie dwustu z nich…

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę