tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Olsztyn: mężczyzna, który potrącił dziecko na pasach stanie przed sądem. Wiemy jaką może dostać karę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Olsztyn: mężczyzna, który potrącił dziecko na pasach stanie przed sądem. Wiemy jaką może dostać karę

Autor: Raff 2020.10.17, 10:44 Drukuj

Mężczyzna, który na przejeździe rowerowym w Olsztynie potrącił dziewczynkę, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia, nie będzie ukarany grzywną w wysokości proponowanej przez policję. Sąd chce wymierzyć mu znacznie dotkliwszą karę.

Przypomnijmy - w lipcu doszło do zdarzenia, które poruszyło opinię publiczną. Mężczyzna na motocyklu wyjechał spomiędzy pojazdów stojących przed przejściem dla pieszych i potrącił dziewczynkę, jadącą rowerem. Następnie odniósł rower na chodnik i oddalił się z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy.

NAS Analytics TAG

Policja początkowo, po zgłoszeniu zdarzenia przez matkę, umorzyła postępowanie, jednak kobieta nie dała za wygraną i w mediach społecznościowych opublikowała prośbę o pomoc z załączonym filmem z kamery autobusu. Post błyskawicznie rozszedł się po sieci, o sprawie pisały niemal wszystkie media.

Pod naciskiem opinii publicznej policja wzięła się ostro do roboty. Dzięki zaangażowaniu mediów i pomocy mieszkańców Olsztyna, szybko udało się namierzyć sprawcę - okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania jednośladem, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Policja skierowała sprawę do sądu, we wniosku stawiając mężczyźnie zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym. Zaproponowano ukaranie go grzywną w wysokości 800 zł bez rozprawy. Jak informuje Wirtualna Polska, sąd nie zgodził się na taką wysokość kary, chce ukarać sprawcę grzywną 1500 zł i rocznym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Rozprawa odbędzie się 22 października.   

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę