tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jakub Belak przed sezonem 2024. Gotowy na nowe wyzwania
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Jakub Belak przed sezonem 2024. Gotowy na nowe wyzwania

Autor: Informacja prasowa 2024.03.20, 10:38 Drukuj

Po świetnym i pełnym nowych doświadczeń sezonie 2023, Jakub Belak przesiada się na większą pojemność i wystartuje w niemieckim pucharze Yamahy R7 przy mistrzostwach Niemiec IDM oraz w mistrzostwach Europy Alpe Adria w klasie Sportbike.

Pochodzący z Oświęcimia Jakub Belak ma już za sobą pierwsze sukcesy w wyścigach motocyklowych. Piętnastolatek rzucony na głęboką wodę do mistrzostw polski w kategorii 300 cm3, zdołał wywalczyć piątą pozycję w klasyfikacji generalnej, jednocześnie mając tempo pozwalające na walkę o podium w każdym wyścigu. Imponuje to tym bardziej, że był to jego debiut. "Suchy" w sezonie 2023 był również uczestnikiem YAMAHA bLU cRU European Championship przy Mistrzostwa Świata World Superbike (WSBK), będąc zaledwie jednym z trzech polskich motocyklistów mogących doskonalić swoje umiejętności w gronie najlepszych. Kuba to ambitny zawodnik, dlatego chce jak najlepiej wykorzystać swój potencjał i kuć żelazo póki gorące, stawiając na dalszy rozwój. Jaki tym razem obrał kierunek? Niemcy i Yamalube Yamaha R7 Cup.

NAS Analytics TAG

Nowy sezon to nowe dość spore wyzwanie. Tu nie tylko chodzi o zmianę otoczenia i przeniesienie się na teren naszych zachodnich sąsiadów w celu walki z mocniejszą konkurencją i poznawaniem nowych torów. To także zmiana pojemności motocykla. Kuba bardzo szybko rośnie i sprzęt o pojemności 300 cm3 zaczyna być zwyczajnie za mały, więc naturalną opcją była zatem przesiadka na większy gabarytowo jednoślad i co za tym idzie mocniejszy. Taka zmiana stała się możliwa, dzięki rozpoczęciu współpracy z marką Yamaha, która na sezon 2024 dostarczy Suchemu sportową petardę o pojemności 700 cm3.

R7 w specyfikacji pucharowej prosto z Niemiec trafi do salonu Yamahy, a stamtąd zostanie odebrana, sprawdzona, wrzucona na hamownię i zaplombowana podczas pierwszych testów w Brnie - tuż przed pierwszą rundą Pucharu Yamahy R7 w Oschersleben przy mistrzostwach IDM. Mimo wszystko motocykl nie będzie przerabiany ze względu na rygorystyczne przepisy pucharu. Druga Yamaha R7 została już odebrana z salonu Yamaha POLand POSITION, będącego pod wodzą Adama Badziaka. Na niej Kuba weźmie udział w mistrzostwach Europy Alpe Adria, równolegle do Cupu. Ta R7 będzie już nieco zmodyfikowana, aby na torze pokazać swoje prawdziwe oblicze.

Co zatem może wyjść z połączenia świetnego motocykla z talentem i ambicją szybkiego zawodnika? Mieszanka wybuchowa, która może zadziwić niejednego rywala! Dla młodego Belaka będzie to z pewnością sezon ogromnych możliwości rozwoju. Jak zatem zapatruje się na to sam zawodnik?

Jakub Belak: - Bardzo się cieszę, że w tym roku będę miał możliwość startów na motocyklu Yamaha R7 i jest to dotychczas najmocniejszy motocykl na jakim miałem okazję się ścigać. Do tej pory jeździłem na mniejszych pojemnościach takich jak 300cm3, 400cm3, a to jest już dużo mocniejsze 700cm3, więc może być naprawdę fajnie i cieszę się z tego nowego wyzwania. Przede wszystkim moim celem jest szybkie zaadaptowanie się do nowej maszyny i pokazanie się z jak najlepszej strony na torach za granicą, a te w zdecydowanej większości będą dla mnie nowe. Tor w Brnie na którym odbędą się testy już znam, podobnie jak Assen gdzie startowałem w Yamaha bLU cRU Cup, natomiast całej reszty muszę się uczyć od zera i zacząłem już to robić poprzez oglądanie onboardów zawodników i granie w gry. Nie mogę się doczekać startu sezonu, trzymajcie za mnie kciuki.

Testy na torze w Brnie odbędą się już pod koniec maja, natomiast zaraz po nich wystartuje pierwsza runda na torze Oschersleben. Poczynania Kuby na bieżąco możecie śledzić między innymi na jego social mediach na Instagramie i Facebooku.

Kuba na Warsaw Motorcycle Show 2024

W dniach 22-24 marca w Ptak Warsaw Expo, podczas prestiżowej wystawy Warsaw Motorcycle Show 2024, będzie można spotkać Kubę Belaka na stoisku Arrow, Six i Stompgrip w dystrybucji Xentrox (stanowisko E5.01, hala E). Suchy chętnie opowie o swoich startach, przybije piątkę i strzeli sobie fajną fotkę. Będzie to również świetna okazja, aby zapoznać się z jedną z jego maszyn - torową Yamahą R3. Gorąco zapraszamy na stoisko.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr