tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jakie gogle motocyklowe na cross / enduro?
NAS Analytics TAG

Jakie gogle motocyklowe na cross / enduro?

Autor: Materiał partnera 2019.06.24, 10:08 Drukuj

Jakie gogle motocyklowe do jazdy cross/enduro są najlepsze? Które wybrać? Na co zwrócić uwagę? Jeżdżąc motocyklem w terenie dość szybko musimy się zmierzyć z podjęciem tych niełatwych decyzji.

Wybór gogli motocyklowych do jazdy w terenie nie jest prostą sprawą. Zarówno różnice w cenach, jak i dopracowaniu oraz jakości wykonania gogli, są naprawdę znaczące. Zatem jakie gogle motocyklowe na cross/enduro kupić?

Sprawdź ofertę gogli na stronie JG Sport - wyłącznego importera marki Scott

Gogle motocyklowe powinny nam się nie tylko podobać (to najmniej ważne, choć również nie bez znaczenia), ale przede wszystkim dobrze spełniać swoją rolę. Najtańsze gogle z dolnej półki najlepiej omijać szerokim łukiem. Oszczędność pieniędzy niewielka, a różnice w użytkowaniu ogromne!

Gogle motocyklowe - co może pójść nie tak?

Gogle mogą źle leżeć, być źle dopasowane do kasku, a ich kształt może niepotrzebnie ograniczać nam pole widzenia. Sam wizjer potrafi czasem mocno zaparować, nie mówiąc już o szybkim powstawaniu rys na jego powierzchni. Lista potencjalnych problemów, które odbierają komfort i przyjemność z jazdy, a przy tym obniżają nasz poziom bezpieczeństwa, jest naprawdę długa.

Na co zwrócić uwagę?

Podchodząc do tematu jazdy motocyklem w terenie na poważnie, kupując kask oraz gogle, nie warto oszczędzać. W końcu to głowa i zmysł wzroku podczas jazdy będą nam najbardziej potrzebne… Odpowiednie pole widzenia, niezaparowany wizjer, ochrona przed promieniami UV, czy możliwość szybkiej i sprawnej wymiany wizjera to absolutna podstawa.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na dopasowanie do kształtu naszego kasku i twarzy, ale też detale, jak np. dostępność wymiennych akcesoriów, czy antypoślizgowy pasek, który nie będzie się zsuwał z kasku. Bardzo ważna jest oczywiście powłoka Anti-Fog na wizjerze.

Nasz typ? Scott Prospect

Naszym numerem jeden w kategorii gogli motocyklowych jest model Scott Prospect. O tych goglach pisaliśmy wam już w ubiegłym roku i do dziś niezmiennie z nich korzystamy. Na rynek trafiła właśnie najnowsza kolekcja Scott Prospect 2020. O kluczowych cechach gogli motocyklowych dobrze jest dyskutować właśnie na bazie tego modelu.

Wspomniane gogle Scott Prospect zapewniają dużą powierzchnię wizjera (szerokie pole widzenia) oraz specjalną powierzchnię NoFog, zapobiegającą parowaniu. Połączenie ramki z szerokim, antypoślizgowym paskiem jest realizowane przez specjalne, przegubowe uchwyty. Wizjer wyposażono w specjalny system blokujący, który zapobiega wypadnięciu w ekstremalnych sytuacjach (możecie nawet kręcić podwójne salta w przód i w tył…). Z kolei dwie warstwy pianki i jedna warstwa polaru gwarantują znakomite przyleganie i dopasowanie do twarzy. Wizjer w technologii TruView zapewnia znakomitą ostrość widzenia i chroni przed szkodliwymi promieniami UV.

Gogle motocyklowe Scott od lat wyznaczają standardy jakości. Mają opinię najbardziej dopracowanych, przemyślanych i wykonanych na najwyższym poziomie. Trudno znaleźć im godną konkurencję.

Zobacz więcej na stronie JG Sport - wyłącznego importera marki Scott w Polsce

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę