tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl Honda SCOTT/Pro Circuit na trzydziestolecie wsppracy [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl Honda SCOTT/Pro Circuit na trzydziestolecie wsppracy [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.01.27, 20:11 Drukuj

W ramach obchodów 30-lecia współpracy marki SCOTT z Pro Circuit powstał specjalny projekt, aby oddać hołd początkom tego słynnego zespołu wyścigowego, który wielokrotnie wygrywał mistrzostwa. Konkretnie chodzi o 31 tytułów mistrzowskich w motocrossie i supercrossie oraz, w sumie, 275 zwycięstw.

Kiedy SCOTT wprowadzilł na rynek gogle Prospect Pro Circuit 30 Years Anniversary, chciał zrealizować koncepcję, która reprezentuje najnowszą technologię i wydajność, w połączeniu z klasycznym stylem. Taka sama koncepcja towarzyszyła pracy przy projekcie motocykla.

NAS Analytics TAG

Współpracując z legendarnym konstruktorem motocykli Andreą "IL Rappa" Rapaccioli, SCOTT postanowił stworzyć wyjątkowy motocykl, który nie tylko wygląda niesamowicie, ale także sprawdzi się na torze. Inspirowana oryginalnym motocyklem zespołu Pro Circuit, Hondą CR 125 Peak Pro Circuit 1991, wersja 2021 ma podobny wygląd, ale z całkowicie nowymi częściami i konfiguracją. Jak informują: - Nie chcieliśmy budować kompletnej repliki, ale bardziej złożyć hołd oryginalnemu motocyklowi z nowoczesnym, niestandardowym akcentem.

Chociaż ten motocykl bardzo różni się od wersji z 1991 roku, nadal założeniem było, aby główna konstrukcja była wierna oryginałowi. Z tego powodu zastosowana została biała rama Hondy i oczywiście układ wydechowy Pro Circuit. Jeśli chodzi o silnik, koniecznie musiał zostać zachowany dwusuw. Najbardziej zaawansowanym technologicznie silnikiem dwusuwowym 125, dostępnym obecnie na rynku jest silnik KTM SX, który został w tym projekcie wykorzystany. Oczywiście, gripy SCOTTA również były koniecznością.

Po tych najważniejszych punktach, SCOTT dał wolną rękę swoim konstruktorom i trzeba uczciwie przyznać - bardzo dobrze zrobili, bo efekt jest świetny.

Specyfikacja motocykla:

- podwozie i konstrukcja: Honda CRF 450 2021,
- silnik: KTM 125cc 2021 by Rappa Racing,
- układ wydechowy: Pro Circuit,
- okleiny: Bcento,
- widelce: Showa Kit A,
- opony: Bridgestone Battlecross X20,
- plastiki: Acerbis,
- grafiki i osłona siedzenia: replika Team Honda Peak Pro Circuit 1991, autorstwa Monkey Graphics,
- kierownica: Renthal Twinwall 996,
- gripy: SCOTT Radial Half Waffle,
- podnóżki: Innteck Titanium Pro-Pegs Split Strem.

- Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby bardzo podziękować Mitchowi Paytonowi i zespołowi Pro Circuit za 30 niesamowitych lat razem i czekamy na wiele kolejnych lat wyścigów - podsumowała marka SCOTT ten niesamowity projekt.

Zdjęcia/video: Massimo Di Trapani, Marcello Mannoni

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr