tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda Africa Twin z kamerą zamiast radaru. Japończycy znów eksperymentują z elektroniką
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda Africa Twin z kamerą zamiast radaru. Japończycy znów eksperymentują z elektroniką

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.05.25, 14:54 Drukuj

Honda jeszcze nie zaprezentowała żadnego systemu bezpieczeństwa opartego o działanie radaru, choć widzieliśmy już wcześniej kilka szkiców patentowych. Teraz pojawiły się grafiki pokazujące kamerę, która mogłaby się pojawić w modelu Africa Twin. Czym różni się od radaru?

Honda długo każe sobie czekać na zaawansowane systemy zwiększające bezpieczeństwo kierowcy. W najnowszych szkicach patentowych opublikowanych przez włoskie Motociclismo możemy zobaczyć kamerę schowaną pod reflektorem w modelu Africa Twin. Nie będzie ona służyć do filmowania, ale do monitorowania zachowań pojazdów znajdujących się w polu widzenia.

NAS Analytics TAG

Kamera podobnie jak radar może rejestrować ruch i przekazywać informacje do komputera sterującego, który zdecyduje, jaką akcję należy podjąć. Producent użył dedykowanego mocowania zmniejszającego wibracje. W 2021 r. Honda również pokazała szkice z modelem Africa Twin w roli głównej. Wtedy umieszczono radar z przodu i z tyłu - w mocowaniu tablicy rejestracyjnej. Cały czas nie doczekaliśmy się jednak wersji produkcyjnej.

Podobnie jest w przypadku modelu Gold Wing, gdzie szkice patentowe przedstawiające system radarowy, zostały pokazane już w 2020 roku. Czy Honda wreszcie przestanie kazać nam czekać i wypuści gotowy produkt? Tego dowiemy się bliżej targów EICMA 2023. Niedawno pojawiły się również szkice z modelem Africa Twin doładowanym kompresorem, a więc może się szykować kolejna rewolucja dla tego legendarnego modelu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę