tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hiszpaski hymn po opnionym wycigu Moto3 na MotorLand Aragon
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Hiszpaski hymn po opnionym wycigu Moto3 na MotorLand Aragon

Autor: Jarek BENITO Czech 2017.09.24, 13:55 Drukuj

Mgła i tylko 13 kółek. Włosi i Hiszpanie walczą ze sobą we wszystkich kategoriach wyścigowych. To nic nowego, lecz podczas dzisiejszego wyścigu klasy Moto3, pojawiła się nowa forma walki na torze.

Joan Mir - prowadzący w klasyfikacji generalnej Moto3 przeszedł dziś do historii wyścigów motocyklowych z dwóch względów. Pierwszy - zdobył osiem zwycięstw w jednym sezonie, czego nikomu nie udało się tego uczynić. To jeszcze nie koniec sezonu, dzięki czemu może wyśrubować swój rekord. Drugi - obrona przed konkurentami w stylu grzechotnika pełzającego po pobliskiej pustyni Aragonii. Na końcu długiej prostej, Mir zaczął zamiatać motocyklem po całym torze, zamykając tym samym tunel aerodynamiczny.

NAS Analytics TAG

Z jednej strony się bronił, z drugiej zmieniał tor jazdy w sposób nienaturalny, co mogło być bardzo niebezpieczne. Jak na razie nie ma ingerencji sędziów, więc wynik jest chyba już przesądzony - zwycięstwo Joana Mira przed własną publicznością.

Drugi dojechał Fabio Di Giannantonio, ze stratą 0,043 sek i nie ukrywał swej wściekłości na nietypową formę obrony prowadzącego wyścig, na końcu prostej. Trzeci stopień podium zdobywa Enea Bastianini, który awansował z dalekiej, czternastej pozycji startowej. Tuż za podium ląduje zdobywca Pole Position - Jorge Martin, przed Aronem Canetem i Johnem McPhee. Ósma pozycja dla kolejnego hiszpana - Marcosa Ramireza, a tuż za nim rewelacja weekendu i najszybszy z podopiecznych Valentino Rossiego, a mianowicie Dennis Foggia, z ekipy Sky Junior Racing Team VR46.

Za nim Philipp Oettl i dziesiątkę zamyka Romano Fenati. Ten ostatni trochę zawiódł. Ostatni wyścig wygrał w pięknym stylu, by teraz awansować z jedenastego na dziesiąte miejsce. Tak tytułu nie da się zdobyć. Podobnie zwiódł Bulega, który startował z czwartego miejsca, a finiszował czternasty.

Flagi w szachownicę nie ujrzeli Rodrigo, Dalla Porta i Atiratphuvap.

Pełnie wyniki wyścigu.

W generalce Joan Mir ma równo 80 punktów przewagi nad Fenatim i kolejne 18 nad Canetem. Czyżby kwestia tytułu była już rozstrzygnięta? Jeśli nic dziwnego się nie wydarzy, to ciężko będzie dzisiejszemu zwycięscy stracić tak dużą przewagę, w trakcie ostatnich czterech rund tego sezonu.

Dlaczego wyścig liczył tylko 13 okrążeń? To wynik bardzo gęstej mgły, która przykryła większość toru podczas porannej rozgrzewki, a sędziowie przerwali trening przez zastosowanie czerwonej flagi.

 

Czekamy na Moto2.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr