tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harley-Davidson wystawi oficjalny team w motocyklowych wycigach wagi cikiej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Harley-Davidson wystawi oficjalny team w motocyklowych wycigach wagi cikiej

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.04.08, 21:17 1 Drukuj

Harley-Davidson oficjalnie wystartuje w szalonej serii King Of The Baggers, pierwsza runda odbędzie się już w dniach od 30 kwietnia do 2 maja. Co szykuje marka spod znaku bielika amerykańskiego?

Pomimo, że Harley-Davidson wycofał team fabryczny z wyścigów flat track, to nie zamierza rezygnować ze sportowej rywalizacji. Producent poinformował, że wystawi oficjalny team fabryczny w wyścigach serii King Of The Baggers, które są prawdziwą bitwą wagi ciężkiej. W sezonie 2021 odbędzie się pięć rund, w których zmierzą się odwieczni rywale - Harley oraz Indian. Producent zamierza również wesprzeć prywatne ekipy.

NAS Analytics TAG

W teamie Harley-Davidson Screamin' Eagle Factory Racing Team wystartuje Kyle Wyman, który dosiądzie modelu Road Glide wyposażonego w specjalnie przygotowany silnik Screamin' Eagle Milwaukee-Eight 131 Performance Crate Engine. Silnik o szalonej pojemności 2146 cm3 w połączeniu z tłumikami Screamin' Eagle Street Cannon generuje maksymalną moc 121 koni mechanicznych i dysponuje maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 177 Nm.

Jochen Zeitz, prezes Harley-Davidson, tak skomentował informacje o starcie w King Of The Baggers: "Rywalizacja w serii King Of The Baggers daje marce Harley-Davidson okazję do pokazania naszych silników Screamin' Eagle w akcji. Nikt nie wie więcej o śrubowaniu osiągów motocykli Harley-Davidson niż nasi inżynierowie od silników Screamin' Eagle. Harley-Davidson stworzył pierwsze baggery typu hot rod - Road Glide Special oraz Street Glide Special, specjalnie dla tych, którzy pragną połączenia doskonałych osiągów i turystycznej wygody."

Z marketingowego punktu widzenia wycofanie się z wyścigów flat track i wejście właśnie w King Of The Baggers jest bardzo dobrym ruchem, ponieważ dzięki temu Harley będzie mógł pokazać możliwości swoich największych maszyn i silników. Zaprzęgnięty do tego zadania Kyle Wyman ma 31 lat, który zaczął wyścigową przygodę właśnie od wyścigów flat track. Kiedy miał 15 lat, startował na motocyklu Harley-Davidson XR750. Wygrywał w serii AMA Pro Vance & Hines Harley-Davidson XR1200, a także w Daytona 200, a w 2020 roku zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej HONOS Superbike. Jego ojciec jest właścicielem salonu marki Harley-Davidson.

Pierwsza runda King Of The Baggers odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 2 maja na torze Michelin Raceway Road w Atlancie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 0
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr