H-D Electra Glide Elvisa Presleya sprzedana na aukcji. Cena powala!
Elvis był nie tylko legendarnym piosenkarzem i aktorem, ale też wielkim entuzjastą motocykli. Ostatnia należąca do niego maszyna, Harley Electra Glide z 1976 roku, została właśnie sprzedana na aukcji w Hollywood za oszałamiającą kwotę.
Motocykl został zakupiony 11 sierpnia 1976 roku, niemal równo rok przed śmiercią Elvisa. Na liczniku ma tylko ok. 200 km przebiegu i do dziś jest zarejestrowany na kultowe nazwisko. Po śmierci piosenkarza maszynę odkupił lokalny dealer H-D, który wstawił ją do muzeum "Pioneer Auto Museum" w miejscowości Murdo. Electra Glide w nienaruszonym stanie stała tam przez ponad 30 lat za szklaną szybą, jako główna atrakcja obiektu.
Reklama
Kalendarz dla motocyklisty na rok 2026 Gwiazdy MotoGP.
Duży 42x30 cm. 79 zł WYSYŁKA GRATIS!
Kalendarz motocyklowy na rok 2026 ścienny, przedstawiający najważniejszych bohaterów tego sezonu MotoGP. Marc Marquez, Jorge Martin, Johann Zarco, Raul Hernandez, Fabio Quartararo, Franco Morbidelii, Pedro Acosta, Pecco Bagnaia, Marco Bezzecchi, Alex Marquez i inni w obiektywnie Łukasza Świderka, polskiego fotografa w MotoGP
KUP TERAZ. WYSY£KA GRATIS »
Motocykl Elvisa Presleya został w zeszły weekend wystawiony na aukcję w Hollywood, a licytację rozpoczęto od 100 tysięcy dolarów. Organizatorzy i właściciel niezwykłego Harleya spodziewali się uzyskać za niego nawet 2 miliony "zielonych". Ostateczna cena nie poszybowała aż tak wysoko, ale wciąż robi wrażenie. Nowy właściciel motocykla zapłacił za niego 800 tysięcy dolarów, czyli ponad 3 miliony zł.
Tym samym rekord ceny zabytkowego motocykla wciąż należy do Vincenta Black Lightning z 1951 roku, którego w zeszłym roku sprzedano za 929 tysięcy dolarów.







Komentarze 1
Poka¿ wszystkie komentarzeKawa³ piêknej historii. Chcia³bym mieæ takie cudo w gara¿u :)
Odpowiedz