tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl za milion. Vincent Black Lightning rekordzist wszech czasw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl za milion. Vincent Black Lightning rekordzist wszech czasw

Autor: Rafa Raff Betnarski 2018.01.27, 09:38 Drukuj

Prawie milion dolarów zapłacił nabywca za zabytkowy motocykl Vincent Black Lightning. To najwyższa suma, za jaką kiedykolwiek sprzedano motocykl na aukcji.

Vincent Vincent Black Lightning to jeden z najrzadszych motocykli na świecie. Produkowany był w latach 1948 -1952 w Hertfordshire (Wielka Brytania). Oparty został na zmodyfikowanej konstrukcji modelu Black Shadow, a w czasach swojej świetności uznawano go za najszybszy motocykl na świecie. Napędzany był widlastą dwójką o pojemności 998 cm3 o mocy    70 KM, która pozwalała rozpędzić się do blisko 200 km/h.

NAS Analytics TAG

Model, który trafił na aukcję, to jeden z zaledwie 19 zachowanych do dziś egzemplarzy spośród 33 zbudowanych w ogóle. Motocykl wystawiony na aukcji jest wyjątkowy pod kilkoma względami - zbudowano go w 1951 roku na zamówienie Tony'ego McAlpine'a - jednego z najsławniejszych australijskich motocyklistów wyścigowych, zaś w 1953 Jack Ehret pobił na nim australijskie rekord średniej prędkości wynoszący 141.5 mph (227,7 km/h).

Motocykl sprzedano na aukcji zorganizowanej przez dom aukcyjny Bonhams w Rio Hotel & Casino w Las Vegas za 929 tys. dolarów (ponad 3 miliony zł). To najwyższa kwota, jaką udało się uzyskać za motocykl na aukcji. Poprzedni rekord (825 tys. dolarów) należy do trackera należącego kiedyś do Steve'a McQueena.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr