tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Groby wobec policjanta, ktry uy kolczatki przeciwko motocyklicie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Groby wobec policjanta, ktry uy kolczatki przeciwko motocyklicie

Autor: Konrad Bartnik 2018.04.07, 11:06 6 Drukuj

W czasie dorocznej imprezy motocyklowej w brytyjskim mieście Southend-on-Sea, która odbyła się w niedzielę wielkanocną, doszło do niebezpiecznej sytuacji. Policjant kierujący ruchem rzucił kolczatkę wprost pod koła rozpędzonego motocykla. Teraz otrzymuje pogróżki w internecie.

Policjant zatrzymał ruch, by przepuścić grupę dzieci na rowerach, przejeżdżających na drugą stronę ulicy. Jeden z motocyklistów zignorował jego znaki i z dużą prędkością chciał go ominąć, niemal uderzając w ostatnie dziecko z grupy. Wtedy policjant rzucił mu pod koła rozkładaną kolczatkę, która nie zdążyła jednak dosięgnąć pojazdu. Motocyklista odjechał, a na dalszej części nagrania widać, jak pozostali kierowcy jednośladów nagrywają telefonami policjanta i wdają się z nim w pyskówkę.

NAS Analytics TAG

Po opublikowaniu wizerunku funkcjonariusza w mediach społecznościowych, pojawiły się nieprzychylne komentarze lub wręcz groźby pod jego adresem. Swojego pracownika wzięło w obronę dowództwo policji w Essex, publikując oficjalny film z wyjaśnieniami. Oprócz stwierdzeń, że było to uprawnione działanie doświadczonego policjanta wobec kierowcy stwarzającego realne niebezpieczeństwo, pada tam jedno bardzo kontrowersyjne zdanie. Podobno kolczatka użyta w tym zdarzeniu była testowana pod kątem zatrzymywania motocykli i jest w tym względzie całkowicie bezpiecznym narzędziem.

Naszym zdaniem rzecznik policji nieco się zagalopował, bo nietrudno przewidzieć skutki najechania rozpędzonym motocyklem na kilka rzędów ostrych kolców, zwłaszcza w miejscu, gdzie jest tłum ludzi. Z drugiej strony, sam motocyklista zachował się karygodnie, stwarzając ryzyko potrącenia dzieci na rowerach. Na filmie widać, że w jego ślady poszło jeszcze dwóch kierowców quadów.

Obserwując ostatnie wydarzenia, związane ze "skuterową przestępczością" i bezczelnymi kradzieżami jednośladów w brytyjskich miastach i dokładając do tego takie sytuacje, jak ta dziś opisywana, możemy powiedzieć jedno. Autorytet brytyjskiej policji wśród własnych obywateli leży głęboko w błocie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Autor: bb 10/04/2018 13:04

Brawa za gos rozsdku.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr