tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Freestyle Family na FMX Show Otwock - działo się! NAS Analytics TAG
2019 11 01 SportUP MS SE Tauron Arena billboard
NAS Analytics TAG

Freestyle Family na FMX Show Otwock - działo się!

Autor: Informacja prasowa 2015.08.28, 13:40 Drukuj

Końcówka wakacji dla zawodników Freestyle Family jest wyjątkowo pracowita. Jeszcze nie tak dawno riderzy występowali na Dirt&Ramps Jam’ie w Rozłogach, a w miniony weekend zmierzyli się w zawodach, które odbyły się w Otwocku. Zaznaczyć trzeba, że team wystąpił w podwójnej roli, ponieważ był także organizatorem tego, z roku na rok, coraz większego przedsięwzięcia.

FMX Show Otwock, to jedyne w tej chwili rozgrywane w Polsce, otwarte zawody Freestyle Motocrossowe podzielone na dwie klasy: Amator oraz Pro. Dlatego też konkursy cieszyły się sporym zainteresowaniem zawodników - aż dziesiątka z nich postanowiła zmierzyć się na rampie.

NAS Analytics TAG

Pierwsza z klas miała na celu zachęcić do startu riderów dopiero rozpoczynających przygodę z rampami. Piątka zawodników, w tym dwóch, którzy także startowali w SuperEnduro, zmierzyła się w konkursie dla amatorów. Zawody amatorów wygrał Jarek Tworzydło, wyprzedzając Marcela Ruczkowskiego i Pawła Draba.

W klasie Pro rywalizacja była bardzo zacięta i można śmiało powiedzieć, że zawodnicy stoczyli istną batalię na tricki. Marcin Łukaszczyk zaprezentował zarówno swoje klasyczne ewolucje takie jak Dead Body, czy Hart Attack, jak i kombinacje Backflipa - z Cordovą i z Heelclickerem, żeby wymienić tylko te dwa. "Po piętach" deptał mu Rafał Biały, który jest w świetnej formie, i zaprezentował poza Shaolinem, czy Double Grabem także Backflipa oraz Backflipa No Footera. Przypomnijmy, że Rafał pierwszego Backflipa na długim dystansie wykonał w lipcu, a już miesiąc później wykonuje ten trick z kombinacjami! Trzecie miejsce wywalczył Jasiek Kaszuba, który wrócił do startów i kręcenia Backflipów, po tym, jak pod koniec 2013 roku połamał kręgosłup. Pokaz swoich umiejętności dali także "starzy wyjadacze" - Piotr Potaczało i Darek Kłopot. Podczas, gdy "Działo" skoncentrował się na klasycznych trickach, Darek dał popis Mini Flipów. Pomimo tego, że w trakcie pokazu pogiął kierownicę, widzowie byli zachwyceni show, jakie stworzył.

Poza zawodami FMX na starcie SuperEnduro stanęła dziewiątka zawodników, a triumfy na mecie święcił Jakub Galiński przed Pawłem Baraczem i Marcinem Sucheckim. W pokazach MTB/BMX Bartkowi Obukowiczowi towarzyszyli: Patryk Teul, Michał "Szwed" Strzemieczny, Bartek Świętochowski i Marcin Wodziński. Ewolucje na rowerach spotkały się z niemniejszym aplauzem, niż ewolucje wykonywane na motocyklach.

Wydarzenia takie, jak to w Otwocku, które odwiedziło kilka tysięcy widzów, pokazują, że polski Freestyle Motocross, który aktualnie w większości reprezentowany jest przez zawodników Freestyle Family, idzie do przodu, a riderzy notują stały postęp i dokładają do swoich list kolejne tricki. Wystarczy wspomnieć, że w kategorii Best Trick, w sobotę, triumfowali: Marcin Łukaszczyk z Cordova Flipem (FMX) i Bartek Obukowicz z Superman Flipem (MTB).

FMX Show Otwock 2015 - wyniki

FMX Pro

1. Marcin Łukaszczyk
2. Rafał Biały
3. Jasiek Kaszuba
4. Piotr Potaczało
5. Darek Kłopot

FMX Amator

1. Jarek Tworzydło
2. Marcel Ruczkowski
3. Paweł Drab
4. Jakub Galiński
5. Antek Pientka

SuperEnduro - finał

1. Jakub Galiński
2. Paweł Baracz
3. Marcin Suchecki
4. Piotr Płochocki

SuperEnduro pozostali uczestnicy:

Antek Pientka
Bartosz Wojtasiewicz
Artur Strzałkowski,
Marek Słowik
Michał Chwast

Pokaz MTB/BMX:

Patryk Teul
Michał "Szwed" Strzemieczny
Bartek Świętochowski
Marcin Wodziński

Best trick FMX

Marcin Łukaszczyk - Backflip Cordova

Best trick MTB/BMX

Bartek "Papież" Obukowicz - Superman Backflip

Imprezę finansowało Miasto Otwock, a benzyny dolewali: OPWiK, Motul, Dunlop, Inter Motors, Freeway OMT - Go Pro, CROPP, Original Source, Monster Energy, Flora Point, Goody Salon Reklamy, ABud, Bruk Bud.

Więcej o Freestyle Family można znaleźć na:

www.freestylefamily.pl
www.facebook.com/freestylefamilyonboard
www.instagram.com/freestylefamilyteam

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę