tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Freestyle Family na FMX Show Otwock - działo się! Triumph Tlo premium Tiger prawdziwa przygoda 08-03
2019 05 Motul Afryka Tlo Premium
NAS Analytics TAG

Freestyle Family na FMX Show Otwock - działo się!

Autor: Informacja prasowa 2015.08.28, 13:40 Drukuj

Końcówka wakacji dla zawodników Freestyle Family jest wyjątkowo pracowita. Jeszcze nie tak dawno riderzy występowali na Dirt&Ramps Jam’ie w Rozłogach, a w miniony weekend zmierzyli się w zawodach, które odbyły się w Otwocku. Zaznaczyć trzeba, że team wystąpił w podwójnej roli, ponieważ był także organizatorem tego, z roku na rok, coraz większego przedsięwzięcia.

FMX Show Otwock, to jedyne w tej chwili rozgrywane w Polsce, otwarte zawody Freestyle Motocrossowe podzielone na dwie klasy: Amator oraz Pro. Dlatego też konkursy cieszyły się sporym zainteresowaniem zawodników - aż dziesiątka z nich postanowiła zmierzyć się na rampie.

Pierwsza z klas miała na celu zachęcić do startu riderów dopiero rozpoczynających przygodę z rampami. Piątka zawodników, w tym dwóch, którzy także startowali w SuperEnduro, zmierzyła się w konkursie dla amatorów. Zawody amatorów wygrał Jarek Tworzydło, wyprzedzając Marcela Ruczkowskiego i Pawła Draba.

W klasie Pro rywalizacja była bardzo zacięta i można śmiało powiedzieć, że zawodnicy stoczyli istną batalię na tricki. Marcin Łukaszczyk zaprezentował zarówno swoje klasyczne ewolucje takie jak Dead Body, czy Hart Attack, jak i kombinacje Backflipa - z Cordovą i z Heelclickerem, żeby wymienić tylko te dwa. "Po piętach" deptał mu Rafał Biały, który jest w świetnej formie, i zaprezentował poza Shaolinem, czy Double Grabem także Backflipa oraz Backflipa No Footera. Przypomnijmy, że Rafał pierwszego Backflipa na długim dystansie wykonał w lipcu, a już miesiąc później wykonuje ten trick z kombinacjami! Trzecie miejsce wywalczył Jasiek Kaszuba, który wrócił do startów i kręcenia Backflipów, po tym, jak pod koniec 2013 roku połamał kręgosłup. Pokaz swoich umiejętności dali także "starzy wyjadacze" - Piotr Potaczało i Darek Kłopot. Podczas, gdy "Działo" skoncentrował się na klasycznych trickach, Darek dał popis Mini Flipów. Pomimo tego, że w trakcie pokazu pogiął kierownicę, widzowie byli zachwyceni show, jakie stworzył.

Poza zawodami FMX na starcie SuperEnduro stanęła dziewiątka zawodników, a triumfy na mecie święcił Jakub Galiński przed Pawłem Baraczem i Marcinem Sucheckim. W pokazach MTB/BMX Bartkowi Obukowiczowi towarzyszyli: Patryk Teul, Michał "Szwed" Strzemieczny, Bartek Świętochowski i Marcin Wodziński. Ewolucje na rowerach spotkały się z niemniejszym aplauzem, niż ewolucje wykonywane na motocyklach.

Wydarzenia takie, jak to w Otwocku, które odwiedziło kilka tysięcy widzów, pokazują, że polski Freestyle Motocross, który aktualnie w większości reprezentowany jest przez zawodników Freestyle Family, idzie do przodu, a riderzy notują stały postęp i dokładają do swoich list kolejne tricki. Wystarczy wspomnieć, że w kategorii Best Trick, w sobotę, triumfowali: Marcin Łukaszczyk z Cordova Flipem (FMX) i Bartek Obukowicz z Superman Flipem (MTB).

FMX Show Otwock 2015 - wyniki

FMX Pro

1. Marcin Łukaszczyk
2. Rafał Biały
3. Jasiek Kaszuba
4. Piotr Potaczało
5. Darek Kłopot

FMX Amator

1. Jarek Tworzydło
2. Marcel Ruczkowski
3. Paweł Drab
4. Jakub Galiński
5. Antek Pientka

SuperEnduro - finał

1. Jakub Galiński
2. Paweł Baracz
3. Marcin Suchecki
4. Piotr Płochocki

SuperEnduro pozostali uczestnicy:

Antek Pientka
Bartosz Wojtasiewicz
Artur Strzałkowski,
Marek Słowik
Michał Chwast

Pokaz MTB/BMX:

Patryk Teul
Michał "Szwed" Strzemieczny
Bartek Świętochowski
Marcin Wodziński

Best trick FMX

Marcin Łukaszczyk - Backflip Cordova

Best trick MTB/BMX

Bartek "Papież" Obukowicz - Superman Backflip

Imprezę finansowało Miasto Otwock, a benzyny dolewali: OPWiK, Motul, Dunlop, Inter Motors, Freeway OMT - Go Pro, CROPP, Original Source, Monster Energy, Flora Point, Goody Salon Reklamy, ABud, Bruk Bud.

Więcej o Freestyle Family można znaleźć na:

www.freestylefamily.pl
www.facebook.com/freestylefamilyonboard
www.instagram.com/freestylefamilyteam

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    na górę