tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradar na zakręcie idiotów. Policja walczy z Inspekcją Transportu Drogowego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradar na zakręcie idiotów. Policja walczy z Inspekcją Transportu Drogowego

Autor: Raff 2019.11.16, 20:17 6 Drukuj

Policja chce, by przed sławnym zakrętem idiotów na obwodnicy Bielska-Białej stanął fotoradar. Jednak Inspekcja Transportu Drogowego, która zarządza lokalizacją tych urządzeń, nie widzi takiej potrzeby.

Zakręt idiotów to najniebezpieczniejsze miejsce w Polsce. W tym roku doszło tam już do stu wypadków, podobna liczba zdarzeń miała miejsce także w ubiegłym roku. Mimo wzorowego oznakowania, kierowcy nie stosują się do ograniczeń prędkości, zawodzą także umiejętności i stan techniczny pojazdów.

NAS Analytics TAG

Zdaniem policji w ograniczeniu skali wypadków na feralnym zakręcie pomogłoby zainstalowanie tam fotoradaru. Kierowcy nie obawiają się bowiem tak bardzo niebezpieczeństwa na drodze, jak zdobytych punktów karnych. Śląska policja ma w tej sprawie mocny argument - kilka lat temu GITD zainstalowała fotoradar w podobnym miejscu - tak zwanym zakręcie mistrzów w Katowicach, na zjeździe z drogi 86 na autostradę A4. Tam również dochodziło do wielu wypadków. Odkąd działa fotoradar, liczba niebezpiecznych zdarzeń wyraźnie spadła.

Zakręt idiotów jest miejscem o wiele bardziej niebezpiecznym. W ubiegłym roku zginęły tam cztery osoby, w tym roku pisaliśmy o tym miejscu kilka razy, ostatnio przy okazji niebezpiecznego wypadku dwóch motocyklistów.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który zarządza fotoradarami w Polsce, nie widzi jednak konieczności stawiania urządzenia na niebezpiecznym zakręcie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę