tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

Filmowy przewodnik po trasie Rajdu Dakar 2018

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.27, 11:35 Drukuj

Już za mniej więcej dwa tygodnie w dalekim Peru wystartuje jubileuszowy, czterdziesty Rajd Dakar. Organizatorzy opublikowali świetny film, pokazujący całą trasę tegorocznej imprezy.

Rajd Dakar jest powszechnie znany jako jedna z najbardziej morderczych rywalizacji na świecie. Ameryka Południowa godnie zastąpiła pod tym względem Afrykę - trasa biegnąca przez terytorium Peru, Boliwii i Argentyny jest potężnym wyzwaniem dla zawodników i sprzętu. Do bezlitosnej temperatury dochodzą zmiany wysokości (od nadmorskich plaż do odcinków górskich na ponad 4700 m n.p.m.) i nieprzewidywalne warunki - płaska pustynia może być nagle zalana przez dziką rzekę powstałą po niespodziewanym deszczu.

Trasa rajdu podzielona jest na odcinki specjalne z pomiarem czasu i niemierzone etapy dojazdowe, w czasie których ekipy przemieszczają się do kolejnych lokalizacji. Na filmie możecie obserwować zmiany ukształtowania terenu oraz przewidywane maksymalne wysokości oraz zmiany temperatur. Zdecydowanie jest co robić!

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę