tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2018: Wiśniewski poskramia Fiambalę

Dakar 2018: Wiśniewski poskramia Fiambalę

Autor: Informacja prasowa 2018.01.18, 09:30 Drukuj

Dakar dotarł do Fiambali. Ta nazwa na wielu zawodników działa jak płachta na byka. Fiambala to piekło, przekleństwo, Tartar. Tutejsza pustynia jest brzydka, nieprzyjazna i niezwykle złośliwa, a lejący się z nieba żar jeszcze bardziej utrudnia jazdę. To wszystko nie przestraszyło jednak Kamila Wiśniewskiego, który na mecie 11. etapu stawił się z 8. czasem i ponownie awansował w klasyfikacji generalnej.

W środę, motocykle i quady rozpoczęły swój drugi etap maratoński. Po pokonaniu 280 km odcinka specjalnego, zawodnicy zostali zamknięci wraz z maszynami na biwaku, bez możliwości uzyskania jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz. Co więcej nocleg zaplanowano w miejscowości Fiambala - chyba najbardziej znienawidzonym wśród dakarowców miejscu.

Kamil Wiśniewski nie skarżył się na ukształtowanie terenu, czy trudną do sforsowania, przerośniętą trawą pustynię, ale upał dał mu się mocno we znaki. - Temperatura była bardzo wysoka i zaraz po starcie zaczęło mi się gotować paliwo. Musiałem trochę zwolnić, ale  gdy tylko była możliwość przyspieszałem i choć na jakiś czas łapałem w miarę równy rytm - relacjonował quadowiec.

Mimo tych kłopotów Polak zaprezentował się doskonale, na koniec dnia zajmując 8. miejsce. Co więcej, jedynym uszczerbkiem, jakiego doznał quad, była przebita opona. - Zauważyłem kapcia krótko po tym, jak zjechałem z odcinka. Wbiłem dwa kołki, napompowałem i było po sprawie. Od strony technicznej wszystko w porządku i ja też czuję się nie najgorzej - przyznał Wiśniewski, kładąc się na zasłużony odpoczynek.

Liderem rajdu w klasie quadów pozostał Ignacio Casale. Chilijczyk ma wygodną przewagę nad parą Argentyńczyków: debiutantem Nicolaem Cavigliasso oraz Jeremiasem Gonzalezem Ferioli. Kamil Wiśniewski awansował na 12. miejsce. Pozostał też liderem w grupie quadów 4x4.

Wyniki 11. etapu:

1. Nicolas Cavigliasso (ARG) 5:20.45
2. Ignacio Casale (CHL) +15.14
3. Dmitrij Sziłow (KAZ) +34.49

8. Kamil Wiśniewski (POL) +55.54

Klasyfikacja generalna:

1. Ignacio Casale (CHL) 46:04.20
2.  Nicolas Cavigliasso (ARG) +1:34.12
3. Jeremias Gonzalez Ferioli (ARG) +2:09.15
….
12. Kamil Wiśniewski (POL) +10:31.26

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę