tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Enduro GP: zawodnicy Metzelera dominuj± podczas Grand Prix W³och [VIDEO]

Enduro GP: zawodnicy Metzelera dominuj± podczas Grand Prix W³och [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2020.09.28, 13:25 Drukuj

W Spoleto odbyła się druga runda Mistrzostw Świata Enduro, gdzie Motoklub Spoleto zaprojektował na tę okazję trzy bardzo szybkie i wymagające testy specjalne do przejechania trzy razy. Zawodnicy Metzelera zdominowali GP Włoch: Steve Holcombe, Brad Freeman okazali się być najlepsi w EnduroGP, a Loic Larrieu i Thomas Oldrati uzupełnili miejsca na podium najwyższej klasy.

Pierwszego dnia Grand Prix Włoch rozegrane zostało przy słonecznej pogodzie, chociaż ulewne deszcze i burze w piątek wieczorem zwiastowały, że śliska nawierzchnia będzie towarzyszyć zawodnikom podczas testów specjalnych. W rzeczywistości w sobotę, warunki były znacznie lepsze i prostsze niż oczekiwano. Natomiast niedziela przyniosła diametralną zmianę pogody. Zawodnicy ścigali się na śliskiej nawierzchni, na granicy własnych możliwości w padającym deszczu. Scenariusz pogodowy podobny do tego z Francji, ponownie zweryfikował zawodników i ich umiejętności.

Brad Freeman i Steve Holcombe (obaj Beta Factory Enduro) podzielili się zwycięstwami i drugimi miejscami w klasie EnduroGP. Dwóch Brytyjczyków dosłownie zdominowało i zmonopolizowało najwyższą klasę, a trzecie miejsce zajmowali Thomas Oldrati (Honda RedMoto) i Francuz Loic Larrieu (TM Racing Factory).

W sobotę, urzędujący Mistrz Świata Brad Freeman zaprezentował doskonały występ. Od początku objął prowadzenie i nie oddał go aż do końca. Przez cały dzień był konsekwentny i szybki trzymając swoich przeciwników co najmniej 30 sekund za sobą. Wygrał wszystkie trzy testy specjalne na pierwszym okrążeniu, a na pozostałych plasował się w pierwszej trójce. Freeman wygrał z przewagą ponad 45 sekund nad Stevem Holcombe. Z kolei Holcombe bardzo inteligentnie budował swój dzień, z cierpliwością podchodząc do każdego testu. Zdawał sobie sprawę, że dogonienie kolegi z zespołu jest trudnym zadaniem, dlatego też postanowił zadowolić się bezpiecznym drugim miejscem. Thomas Oldrati wywalczył trzecie miejsce.

Natomiast w niedzielę role się odwróciły. Holcombe czuł się doskonale w warunkach pogodowych, które nawiedziły Spoleto drugiego dnia zmagań. W środku potopu Steve Holcombe pozostał mistrzem swojej dyscypliny. Zapomniał o problemach z poprzedniego dnia i był w stanie narzucić sobie mocne tempo. Niemniej jednak musiał uważnie obserwować swojego kolegę z drużyny Brada Freemana. Mistrz Świata EnduroGP 2019 był bardzo groźny podczas pierwszego okrążenia, a różnica w czasach spadała nawet poniżej pół sekundy. Freeman był jednak zmuszony zaakceptować zwycięstwo przemykające mu przez palce, kiedy w każdym z testów tracił po kilka sekund na ostatnich okrążeniach. Trzeci w niedzielę był Loïc Larrieu, który uzyskał czas o ponad minutę gorszy od brytyjskiego duetu.

Dla Thomasa Oldratiego, miniony weekend miał też jaśniejsze strony, niż tylko trzecie miejsce w EnduroGP. Zawodnik Honda RedMoto dwukrotnie wygrywał w klasie E1. Za nim uplasował się Andrea Verona, dla którego jest to pierwszy rok wśród czołowych zawodników.

Dwóch zawodników Metzelera wyposażonych w opony METZELER MCE 6 DAYS EXTREME zdominowało klasę E1. Zawodnik Metzelera Steve Holcombe był niekwestionowaną gwiazdą klasy E2, w której zdobył kolejny dublet. Za nim uplasował się Loic Larrieu, który dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium w klasie E2. Natomiast Brad Freeman, po raz kolejny wygrał w oba dni w klasie E3 i jest obecnie liderem z kompletem punktów.

W klasie Junior1 Rony Kytonen (Honda RedMoto) zajął pierwsze miejsce pierwszego dnia, a następnego dnia drugie. Metzeler świętuje także podwójny sukces Jeda Etchellsa (Fantic Darpa Racing) w kategorii młodzieżowej i trzecie miejsce w niedzielnym GP Włoch Harry'ego Edmondsona (Fantic Jet Racing).

Kolejne rundy Mistrzostw Świata EnduroGP odbędą się dopiero w listopadzie w Portugalii, gdzie podczas dwóch weekendów zawodnicy zakończą ten wyjątkowy, krótki sezon.