tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Enduro GP: zawodnicy Metzelera zdobywaj± piêæ tytu³ów mistrzowskich [VIDEO]

Enduro GP: zawodnicy Metzelera zdobywaj± piêæ tytu³ów mistrzowskich [VIDEO]

Autor: Informacja prasowa 2020.11.16, 11:36 Drukuj

W klasie GP nowym mistrzem, po brawurowym zakończeniu sezonu, został Steve Holcombe. Andrea Verona został mistrzem w klasie E1, Steve Holcombe zdobył pierwszy tytuł w klasie E2 dla Bety, Brad Freeman wygrał klasę E3, a Roni Kytonen zdobył tytuł w klasie Junior1. Można więc śmiało powiedzieć, że Metzeler i jego zawodnicy zdominowali sezon 2020.

Czwarta i ostatnia runda Mistrzostw Świata Enduro ponownie odbyła się w Marco de Canoveses, małym miasteczku kilka kilometrów od Porto. Trasa i trzy testy specjalne okazały się być bardzo wymagające, szczegolnie z powodu ulewnego deszczu, który spadł w niedzielę. Zawodnicy, ze względu na warunki, śliską nawierzchnię i duże błoto ścigali się na miękkiej wersji opon Metzeler MCE 6 DAYS EXTREME.

W klasie GP Steve Holcombe, miał przed ostatnią rundą zaledwie 4 punkty przewagi nad swoim kolegą z zespołu, Bradem Freemanem. Obaj mocno walczyli przez cały weekend. W sobotę Steve Holcombe stracił pierwsze miejsce w ostatnim teście specjalnym na rzecz Freemana. W niedzielę Brad Freeman wystartował z myślą o zdobyciu tytułu, jednak w ostatnim teście, kiedy miał go już prawie w kieszeni, popełnił błąd i praktycznie podarował tytuł mistrzowski Steve'owi Holcombe.

O tytuł w klasie E1 równieź walczyli dwaj zawodnicy Metzeler: Thomas Oldrati i Andrea Verona. W Marco de Canaveses Andrea Verona zdominował oba dni zawodów, co dało mu tytuł mistrza świata. Dwóch motocyklistów Metzelera postawiło na METZELER MCE 6 DAYS EXTREME w miękkiej wersji, aby zmierzyć się ze śliskim terenem podczas weekendu w Portugalii.

Steve Holcombe zdominował klasę E2 i pod koniec pierwszego dnia zawodów miał już zapewniony tytuł mistrza świata w tej klasie. Pierwszego dnia Anglik dopisał szóste zwycięstwo do swojego konta, ale następnego dnia to Josep Garcia zdołał stanąć na najwyższym stopniu podium. Natomiast Brad Freeman, zdobył swój drugi z rzędu tytuł mistrza świata w klasie E3, dominując od startu do mety i wygrywając w oba dni.

Roni Kytonen wywalczył tytuł w klasie Junior 1, wspinając się na ostatni stopień podium w klasie Junior.