tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elektryczna Vespa Elettrica na EICMA 2016
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elektryczna Vespa Elettrica na EICMA 2016

Autor: Beavis 2016.11.14, 13:22 Drukuj

To ważna informacja: bardzo duży gracz wchodzi w segment pojazdów elektrycznych.

Grupa Piaggio obok Shivera 900 i Dordosuro 900 (oraz wielu innych mniej lub bardziej ważnych nowości) zaprezentowała prototypowy skuter Vespa Elettrica. Nie jest to jednak koncepcyjna wydmuszka, a pojazd, który w drugiej połowie 2017 roku ma trafić do salonów sprzedaży. A to dla nas bardzo ważna informacja.

NAS Analytics TAG

Vespa Elettrica będzie w pierwszej kolejności prawdziwą Vespą. Styl, poręczność, łatwość w prowadzeniu - to wszystko cechy typowe dla naszych jednośladów. Teraz dodajemy do tego najnowszą technologię wśród pojazdów elektrycznych - możemy wyczytać w nocie prasowej Piaggio.

Wejście Piaggio, potentata na rynku skuterów, w pojazdy elektryczne to spory krok w kierunku naszej elektrycznej przyszłości (mówię to z przekąsem, bo sam do końca przekonany nie jestem). Oczywiście, Vespa jako marka premium nie będzie oferować taniego środka transportu i obstawiam, że przy obecnej cenie baterii, Vespa Elettrica będzie relatywnie droga. Ale pojawia się w ofercie - a to ważne.

Warto w tym miejscu dodać, że na targach EICMA znajdowało się nieduże stoisko Gogoro  - dobrze radzącego sobie startupu, który kilka miesięcy temu debiutował w Europie po sporym sukcesie na Tajwanie. Gogoro małymi kroczkami rozwija się w Europie, póki co współpracując z Coup (platforma do wypożyczania skuterów). Zmierzam jednak do tego, że Piaggio szuka technologicznych partnerów w zakresie pojazdów elektrycznych. Jestem sobie w stanie wyobrazić technologię Gogoro, z wymiennymi pakietami baterii i stacjami Go Station na czele, w pięknym opakowaniu Vespy.

Foto: Piaggio

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr