tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

Elektrycznym motocyklem dookoła świata [video]

Autor: Informacja prasowa 2017.08.22, 13:43 Drukuj

Grupa studentów z Uniwersytetu Technicznego w holenderskim Eindhoven podjęła się niecodziennego zadania. Samodzielnie skonstruowali i zbudowali motocykl z napędem elektrycznym, a następnie pojechali nim na wyprawę dookoła świata.

Cała podróż zajęła okrągłe 80 dni. Przygotowania, planowanie, projektowanie i budowanie motocykla oraz pozyskiwanie partnerów, sponsorów i środków finansowych na realizację celu, trwała oczywiście znacznie dłużej...

Przyspieszenie motocykla od 0 do 100 km/h mieści się w 5 sekundach. Zasięg na wszystkich, w pełni naładowanych akumulatorach, wynosi 400 km. Na potrzeby jazdy w trudnych warunkach część akumulatorów można łatwo demontować, obniżając w ten sposób środek ciężkości oraz całkowitą masę własną. Sprzęt toczy się na 17-calowych felgach i jest wyposażony w opony Dunlop RoadSmart III.

W sumie maszyna w podróży dookoła świata pokonała ponad 20 tys. km i na tym dystansie nie miała żadnej poważnej awarii.

Więcej o projekcie znajdziecie na facebooku STORM Eindhoven

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę