tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elektrycznym motocyklem dookoła świata [video] NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elektrycznym motocyklem dookoła świata [video]

Autor: Informacja prasowa 2017.08.22, 13:43 Drukuj

Grupa studentów z Uniwersytetu Technicznego w holenderskim Eindhoven podjęła się niecodziennego zadania. Samodzielnie skonstruowali i zbudowali motocykl z napędem elektrycznym, a następnie pojechali nim na wyprawę dookoła świata.

Cała podróż zajęła okrągłe 80 dni. Przygotowania, planowanie, projektowanie i budowanie motocykla oraz pozyskiwanie partnerów, sponsorów i środków finansowych na realizację celu, trwała oczywiście znacznie dłużej...

NAS Analytics TAG

Przyspieszenie motocykla od 0 do 100 km/h mieści się w 5 sekundach. Zasięg na wszystkich, w pełni naładowanych akumulatorach, wynosi 400 km. Na potrzeby jazdy w trudnych warunkach część akumulatorów można łatwo demontować, obniżając w ten sposób środek ciężkości oraz całkowitą masę własną. Sprzęt toczy się na 17-calowych felgach i jest wyposażony w opony Dunlop RoadSmart III.

W sumie maszyna w podróży dookoła świata pokonała ponad 20 tys. km i na tym dystansie nie miała żadnej poważnej awarii.

Więcej o projekcie znajdziecie na facebooku STORM Eindhoven

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę