tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Edgar Torronteras wystpi podczas Freestyle Heroes w Gliwicach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Edgar Torronteras wystpi podczas Freestyle Heroes w Gliwicach

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.31, 12:02 Drukuj

Wielokrotny medalista X Games, zwycięzca Red Bull X-Fighters, stylowy zawodnik, porywający tłumy odkąd pierwszy raz usiadł na motocyklu. Człowiek legenda zagości w Gliwicach.

Kiedy pierwszy raz widzi się Edgara na motocyklu nie można oprzeć się wrażeniu, że każdy trick przychodzi mu łatwo, a do tego czerpie z jazdy i występów przed widzami ogromną frajdę. Być może dlatego od lat porywa tłumy na największych wydarzeniach w Europie i na świecie. W marcu zagości podczas Freestyle Heroes w Gliwicach i jesteśmy pewni, że ponownie zrobi niesamowite show.

NAS Analytics TAG

ET początki

Edgar zaczął jeździć na motocyklu pod wpływem ojca, który kupił mu pierwszy motocykl gdy ten miał 4 lata. Szybko okazało się, że mały Edgar ma naturalny talent do motocrossu. Od pierwszych treningów, przez wszystkie klasy młodzieżowe, aż po Mistrzostwa Hiszpanii. Regularnie startował także w AMA Supercrossie w USA. Torronteras był już siedmiokrotnym Mistrzem Hiszpanii w Motocrossie, kiedy zdecydował się zacząć swoją przygodę z Freestyle Motocrossem. 

FMX na 100%

Edgar swoje pierwsze tricki zaczął wykonywać już w 1995 roku, ale w 100% Freestyle Motocrossem zajął się 6 lat później. W 2001 wystartował w pierwszej edycji Red Bull X-Fighters w Walencji, gdzie zajął drugie miejsce. Rok później, w Madrycie, nie miał już sobie równych. Edgar pokonał takie legendy FMX'u jak: "Mad" Mike Jones, czy Mike Metzger. Niestety z powodu różnych kontuzji i splotów życiowych nie startował w Red Bull X-Fighters w latach 2004-2012. Podczas swojego ostatniego występu w Dubaju ukończył rywalizację na 7. miejscu.

Jest czterokrotnym medalistą X Games w konkursie Best Whip. W 2013 roku zdobył złoto, podczas konkursu w Barcelonie i został pierwszym hiszpańskim zawodnikiem, który wygrał złoty medal X Games od czasu, kiedy Javier Bujanda wygrał konkurencję Vert w 1999 roku.

Kiedy nie trenuje w swoim parku Bananaface Compound z przyjaciółmi Andreu i Victorem, jeździ na snowboardzie, wake'u, uprawia beat box i jest dj'em.

Edgar to prawdziwa legenda i prekursor FMX w Europie i na świecie. Teraz możecie się przekonać sami, dlaczego widzowie na całym świecie zachwycają się jego niepowtarzalnymi występami. 21 marca Edgar będzie z nami w Arenie Gliwice, was też nie może tam zabraknąć!

Bilety do nabycia na EVENTIM.PL

Miasto Gliwice zaprasza

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr