tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dwie Hondy na czele Dakaru po trzech oesach Triumph Tlo premium Tiger prawdziwa przygoda 08-03
NAS Analytics TAG

Dwie Hondy na czele Dakaru po trzech oesach

Autor: Informacja prasowa 2015.01.07, 12:38 Drukuj

Joan Barreda wygrał drugi odcinek Rajdu Dakar i po trzech z trzynastu etapów prowadzi w klasyfikacji motocyklistów.

Drugie miejsce zajmuje dosiadający siostrzanej Hondy CRF450 Rally Paulo Goncalves. W poniedziałek motocykliści Hondy zajęli dwa pierwsze miejsca na mecie najdłuższego i najtrudniejszego odcinka specjalnego tegorocznej edycji Dakaru, liczącej 518 kilometrów próby z Villa Carlos Paz do San Juan w Argentynie.

Dzisiaj chodziło przede wszystkim o przetrwanie. Musieliśmy kontrolować tempo i bardzo ostrożnie nawigować, ponieważ na trasie były ekstremalnie trudne fragmenty. Taka jazda daje w kość - powiedział Barreda po poniedziałkowym zwycięstwie.

To był najtrudniejszy odcinek Dakaru, w jakim kiedykolwiek startowałem. Pierwszych dwieście kilometrów prowadziło przez góry i kamienie, a później zjechaliśmy w pełen kolein, głęboki piach. Zadanie utrudniały bardzo wysokie temperatury i nierówności - dodał Goncalves.

We wtorek Barreda i Goncalves znów byli w czołówce, kończąc trzeci dzień rywalizacji odpowiednio na trzecim i piątym miejscu. W efekcie Hiszpan wciąż prowadzi w klasyfikacji rajdu z przewagą ponad pięciu minut nad swoim portugalskim kolegą z ekipy HRC oraz dziesięciu nad kolejnym motocyklistą. Helder Rodrigues jest siódmy, a Laia Sanz siedemnasta.

W środę zawodników czeka liczący 315 kilometrów i prowadzący aż 4800 metrów nad poziomem morza odcinek z Chilecito w Argentynie do Copiapo w Chile. Meta 37. edycji Rajdu Dakar 17. stycznia w Buenos Aires.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    na górę