tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati przekroczyło magiczną barierę 1 mld euro obrotu. Producent świętuje sukces finansowy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati przekroczyło magiczną barierę 1 mld euro obrotu. Producent świętuje sukces finansowy

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.03.16, 16:42 Drukuj

Choć już wcześniej dowiedzieliśmy się, ile motocykli Ducati trafiło do klientów, to dopiero teraz producent przedstawił sprawozdanie finansowe za rok 2022. Włosi mają powody do zadowolenia, ponieważ pierwszy raz w historii obroty przekroczyły 1 mld euro. Nie jest to jednak jedyny rekord sprzedażowy ubiegłego roku.

W 2022 r. Ducati sprzedało 61 562 motocykle, czym zapewniło sobie obrót na poziomie 1,089 mld euro, co dało wzrost o 24 proc. w porównaniu z wynikiem 878 mln euro w 2021 roku. Zysk operacyjny również był rekordowy i wyniósł 109 mln euro, co dało wzrost aż o 77 proc., podczas gdy w 2021 r. wynosił 61 mln euro. To przełożyło się na marżę sięgającą aż 10 proc. Ubiegłoroczny wynik sprzedaży był lepszy o 3,6 proc.

NAS Analytics TAG

Włodarze Ducati upatrują źródeł sukcesu w rozległym portfolio motocykli, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Ducati jest obecne w 96 krajach, gdzie pod koniec 2022 r. było 821 salonów. Nowe rynki to m.in. Brunei, Ekwador, El Salvador i Mongolia. Największym rynkiem zbytu były jednak Włochy z wynikiem 9578 szt. i wzrostem sprzedaży aż o 10 proc. Na drugim miejscu znalazły się Stany Zjednoczone (8441 szt., -6 proc. r/r), a podium zamknęły Niemcy (6678 szt.). Sprzedażowym hitem włoskiego producenta jest rodzina Multistrada V4, a za nią uplasowały się Monster i Scrambler Ducati 800.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę