tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati Multistrada V4 2020: 170 KM i oszczędność paliwa na równi z osiągami?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati Multistrada V4 2020: 170 KM i oszczędność paliwa na równi z osiągami?

Autor: Jakub Olkowski 2020.10.06, 17:20 Drukuj

Najnowsze przecieki prasowe, dotyczące nowego Ducati Multistrady V4 mówią wprost: moc jest oddawana płynnie i na każde żądanie, ale zużycie paliwa było porównywalnym priorytetem!

Najnowsza Multistrada V4 ma dysponować 170 KM, co jest wartością przynajmniej 10 KM mniejszą, niż się spodziewaliśmy. Mimo to, koncepcyjnie pokrywa się z deklaracją fabryki, że Multistrada V4 nie będzie bestią o mocy 200 KM. Zamiast tego, włoska firma poinformowała, że zużycie paliwa i osiągi "na każde żądanie" były priorytetami w czasie strojenia silnika z myślą o motocyklu segmentu ADV.

NAS Analytics TAG

Pierwszą ważną informacją jest fakt, że V4 jest lżejszym silnikiem, od poprzedniego, L-Twina. Przy okazji wydłużono skok cylindrów, co ma poprawić przebieg momentu obrotowego w niskim i średnim zakresie. W efekcie, pojemność wzrośnie do 1158 cm3. Zwiastuny sugerują dobrą trakcję na szutrze, zatem spodziewamy się podobnych terenowych właściwości jak u poprzednika.

W zamyśle Multistrada V4 ma być następcą dwucylindrowej Multistrady a nie jej bardziej drogowym wcieleniem. Motocykl wyposażono w wahacz dwustronny i 19 calowe przednie koło.

Konstrukcja Ducati Multistrady V4 umożliwia wyłączenie dwóch z cylindrów w momencie słabej przyczepności podczas ruszania. Zwiększa się wówczas pulsacja, co przekłada się na lepszą trakcję układu napędowego. Przypuszczamy także, że przy spokojnej jeździe motocykl będzie pracował na mniejszej niż cztery, liczbie cylindrów, co ma zmniejszyć zużycie paliwa.

V4 ma będzie pierwszym motocyklem wyposażonym w adaptacyjny tempomat oraz umożliwiającym odłączenie w pewnych przypadkach dwóch cylindrów. Oficjalny debiut planowany jest na 15  października!

Więcej informacji o motocyklach Ducati znajdziesz na stronie www.ducatipolska.pl

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę