tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dorna sprzedana do Liberty Media. Firmy potwierdziły szczegóły transakcji. Co będzie dalej?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Dorna sprzedana do Liberty Media. Firmy potwierdziły szczegóły transakcji. Co będzie dalej?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.02, 08:28 Drukuj

W dniu prima aprilis firmy Dorna i Liberty Media potwierdziły krążące od miesięcy plotki o przejęciu przez właściciela Formuły 1 praw do organizacji MotoGP i Mistrzostw Świata Superbike. Podano też szczegóły transakcji i wiadomo, co będzie dalej z Dorną.

W wielkanocny poniedziałek potwierdziły się plotki o tym, że Liberty Media zamierza przejąć Dornę, a wraz z nią prawa do organizacji MotoGP i Mistrzostw Świata Superbike. Zgodnie z komunikatem prasowym Liberty Media przejmie 86 proc. udziałów w Dornie, a zarząd hiszpańskiej firmy zachowa 14 proc. udziałów. Firma została wyceniona na 4,2 mld euro. Dalsze losy Dorny będą jednak nieco inne niż w przypadku Delta Topco.

NAS Analytics TAG

Jak czytamy w komunikacie prasowym, Dorna stanie się spółką zależną w portfelu Liberty Media, na jej czele nadal będzie Carmelo Ezpeleta, a siedziba pozostanie w Madrycie. Dzięki tej transakcji Liberty Media zyska też prawa do wyścigów Moto2, Moto3, MotoE, Mistrzostw Świata Superbike i Motocyklowych Mistrzostw Świata Kobiet, które ruszyły w tym roku. Prawa do organizacji MotoGP przez Dornę wygasają w 2041 r., więc prawdopodobnie do tego czasu spółka nie zostanie zlikwidowana.

- To doskonały następny krok w ewolucji MotoGP i jesteśmy podekscytowani tym, co przyniesie Dornie, MotoGP i fanom wyścigów. Jesteśmy dumni z tego, że wyrośliśmy na światowy sport, a transakcja pokazuje obecną wartość sportu oraz jego potencjał. Liberty ma doświadczenie w rozwoju zasobów sportowych, więc nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego partnera do dalszego rozwoju MotoGP - powiedział Carmelo Ezpeleta, prezes Dorny.

- To ekscytujące, że możemy rozwinąć nasze portfolio o zakup MotoGP. To globalna seria z lojalnymi i pełnymi entuzjazmu fanami, wciągającymi wyścigami i profilem finansowym generującym duży przepływ pieniędzy. Carmelo i jego zespół zbudowali fantastyczny spektakl, który możemy przedstawić jeszcze szerszej publiczności. Chcemy go rozwijać dla fanów MotoGP, zespołów, partnerów reklamowych i naszych akcjonariuszy - dodał Greg Maffei, prezes Liberty Media.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę