tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP pod skrzydami Liberty Media bez terapii szokowej. "To bdzie doskonay krok w ewolucji MotoGP"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP pod skrzydami Liberty Media bez terapii szokowej. "To bdzie doskonay krok w ewolucji MotoGP"

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.12, 07:42 Drukuj

Przed rozpoczęciem Grand Prix Ameryk zorganizowano konferencję prasową, która została poświęcona przejęciu Dorny przez firmę Liberty Media, która jest promotorem Formuły 1. Już pierwsze komunikaty prasowe wskazywały na to, że nie należy spodziewać się gwałtownych ruchów, a teraz potwierdza to sam Carmelo Ezpeleta.

Liberty Media kupiło 86 proc. udziałów w Dorna Sports, które trafi do amerykańskiego portfela, ale pozostanie jedną ze spółek zależnych. Jak tłumaczył Ezpeleta podczas konferencji prasowej w Austin, oznacza to, że struktura Dorny zostanie zachowana i będzie operować jako niezależna firma. Ostateczne podpisanie umowy ma nastąpić przed końcem roku.

NAS Analytics TAG

- Jesteśmy zadowoleni z umowy i podekscytowani, że będziemy pracować z Liberty Media. To doskonały krok w ewolucji MotoGP. Liberty Media ma doskonałą historię rozwoju sportów motorowych. Chcę podziękować całemu padokowi, FIM, zespołom i zawodnikom za ich pracę. Z przyjemnością powitam jeszcze więcej fanów MotoGP i F1, żeby wspólnie dzielić pasję do tych sportów - powiedział Ezpeleta na konferencji prasowej.

Szef Dorny dodał, że do końca sezonu 2026 nie należy spodziewać się żadnych zmian w kalendarzu wyścigów, a to oznacza, że będą maksymalnie 22 rundy. Zaznaczył, że ewentualne otwarcie na nowe rynki będzie oznaczało zmniejszenie liczby wyścigów w Europie.

Choć wielu spekuluje na ten temat, to ani zarząd Dorny, ani zarząd Liberty Media nie wspomina nic o organizacji łączonej rundy MotoGP i Formuły 1. Najgłośniej o takiej wizji marzy Bobby Epstein, który jest właścicielem Circuit of the Americas. Według niego COTA to idealne miejsce żeby zorganizować taki weekend. Epstein również wypowiedział się na temat przejęcia Dorny przez Liberty Media.

- To doskonała wiadomość dla MotoGP, że akcje będą w rękach Liberty Media. Marki lubią być łączone z Formułą 1 i zapłacą za to sporo pieniędzy. Widzą, jak dużą daje im to widoczność, więc zwiększenie zasięgu MotoGP dzięki Liberty Media to pozytywny krok dla serii. W przyszłości może się zdarzyć, że zobaczymy MotoGP i Formułę 1 na tym samym torze, podczas tego samego weekendu - skomentował Epstein.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr