tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Filip Surowiak w ten weekend wygra wycig w pierwszej rundzie wycigw British Talen Cup!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Filip Surowiak w ten weekend wygra wycig w pierwszej rundzie wycigw British Talen Cup!

Autor: Andrzej Sitek 2024.04.22, 11:07 Drukuj

Emocji było sporo od samego początku, a finalnie Filip Surowiak #FS75 wyjechał z Nawarry w zachodnich Pirenejach z pierwszym zwycięstwem w obecnym sezonie.

Filip bardzo dobrze zaplanował sobie cały atak, co przyniosło mu upragnione zwycięstwo. Z kolei w ostatnim wyścigu serii w Nawarze nasz zawodnik zajął 4. miejsce, chociaż do najniższego stopnia podium zabrakło mu bardzo niewiele. Foster wykorzystał walkę Filipa z Brintonem na ostatnich metrach przed linią mety i niestety wyprzedził Polaka o zaledwie 0,029 s.

NAS Analytics TAG

To był niesamowity weekend, dodatkowe punkty i cenne doświadczenie dla naszego zawodnika. Teraz Filip wraca do Wielkiej Brytanii, gdzie zajmuje 3. miejsce w mistrzostwach British Talent Cup (z 38 punktami na koncie). Aktualnie Filipowi brakuje 20 punktów do lidera stawki Lucasa Browne’a. Kolejna runda odbędzie się w Donnington Park i wszystko może się zdarzyć!

Nasz 15-letek to utalentowany zawodnik wyścigów motocyklowych. W zeszłym roku Filip dostał zaproszenie na testy debiutantów do prestiżowej MotoGP Rookies Cup, wcześniej znanej jako Redbull Rookies Cup. To ogromny krok w karierze Filipa, która rozwija się przede wszystkim na brytyjskiej scenie wyścigów motocyklowych.

Filip rywalizuje w brytyjskiej klasie British Talent Cup, i pomimo młodego wieku jest już doświadczonym zawodnikiem. W 2022 roku pochodzący z Jaworzna sportowiec zdobył tytuł mistrza w klasie Extrem 200 w Fab Racing. Aktualnie plasuje się w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej w British Talent Cup, i co jeszcze bardziej znaczące, jest jedynym Polakiem, który zajmuje tak wysokie miejsce we wszystkich Talent Cup na świecie.

Zeszłoroczne zaproszenie Filipa na testy debiutantów do MotoGP Rookies Cup było niemałym wydarzeniem dla polskiego motocyklizmu. To pierwszy raz w 18-letniej historii tej prestiżowej serii, kiedy Polska ma reprezentanta w tej klasie. Walka Filipa w mistrzostwach British Talent Cup jest niezwykle emocjonująca, więc warto śledzić poczynania naszego zawodnika, tym bardziej że jest to jedno z tych zjawisk, które podkreślają potencjał i rosnącą konkurencyjność polskich zawodników na międzynarodowej scenie motocyklowej. Pozostaje nam trzymać kciuki za dalsze sukcesy Filipa Surowiaka w jego świetnie zapowiadającej się karierze.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr