tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fabio Quartararo i Yamaha przeduaj kontrakt na kolejne sezony. Zawodnik zostaje pomimo wielu problemw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Fabio Quartararo i Yamaha przeduaj kontrakt na kolejne sezony. Zawodnik zostaje pomimo wielu problemw

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.05, 11:31 Drukuj

Na tydzień przed rundą w Stanach Zjednoczonych Yamaha poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Fabio Quartararo. Tym samym kolejny trybik transferowej machiny został wstawiony na miejsce. Wcześniej spekulowano, że Quartararo może odejść do innego zespołu, nawet satelickiego.

Choć Fabio Quartararo zdobył z Yamahą tytuł mistrzowski, to od kilku lat zespół nie jest w stanie wrócić na szczyt, choć nie jest osamotniony, ponieważ Honda również ma problemy. Yamaha jest w o tyle gorszej sytuacji, że nie ma zespołu satelickiego, podczas gdy Honda może wykorzystywać koncesyjne przywileje również z zawodnikami LCR. Kontrakt z Quartararo został przedłużony do końca sezonu 2026.

NAS Analytics TAG

To dość ciekawa decyzja, ponieważ dopiero od 2027 r. mają być wprowadzone nowe silniki o zmniejszonej pojemności. Wtedy też MotoGP ma w pełni przejść na paliwa syntetyczne lub ze źródeł odnawialnych. Do tego czasu raczej nie należy spodziewać się rewolucji w garażu niebieskich.

- Myślę, że jesteśmy na właściwym kursie, ale musimy być cierpliwi. Z dwoma motocyklami trudno być szybszym - powiedział Quartararo w jednej z wypowiedzi. - Miałem nadzieję, że będę nieco bliżej czołówki. W kwestii pozycji nie mogłem spodziewać się niczego lepszego - tak zawodnik skomentował swój występ w wyścigu w Portimao. Quartararo ukończył go na 7. miejscu, co jest jednym z lepszych wyników w ostatnim czasie. Oprócz tego obie Yamahy przeszły od razu do drugiej tury kwalifikacji.

- Zatrzymanie Fabio w zespole fabrycznym jest bardzo ważne dla projektu MotoGP. Fabio ma niezwykły talent, ciężko pracuje, jest doskonałym graczem zespołowym i ma przed sobą jeszcze wiele konkurencyjnych lat. Yamaha Motor Company, Yamaha Motor Racing i Monster Energy Yamaha MotoGP Team nie oszczędzają wysiłków, żeby zapewnić świetlaną przyszłość poprzez bardziej agresywne podejście do rozwoju motocykla - powiedział Lin Jarvis w komunikacie prasowym.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr