tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marc Marquez przyznaje, że przejście do Gresini Racing go uratowało. Dlaczego zostanie w Hondzie było dla niego zagrożeniem?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Marc Marquez przyznaje, że przejście do Gresini Racing go uratowało. Dlaczego zostanie w Hondzie było dla niego zagrożeniem?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.23, 12:43 Drukuj

W ubiegłym roku Marc Marquez podjął decyzję, która w dużym stopniu odmieniła jego życie. Zawodnik zdecydował się zerwać z zespołem Repsol Honda i przejść do Gresini Racing, pomimo że prywatna ekipa nie była mu w stanie zaoferować dużego wynagrodzenia. Dlaczego to zrobił? W jednym z wywiadów Marquez pozwolił sobie na odrobinę szczerości.

W 2020 r. życie Marca Marqueza mocno się zmieniło. Wypadek w Jerez okazał się nie być po prostu kolejną kontuzją, którą można zoperować i zapomnieć. Dodatkowo koronawirus pokrzyżował plany japońskich producentów w zakresie rozwoju motocykli. Tak oto Marquez przestał wygrywać nie tylko ze względu na piętno, jakie odcisnął na jego psychice wypadek, ale również w dużej mierze przez brak konkurencyjnego motocykla.

NAS Analytics TAG

W sezonie 2023 Marc podjął ważną i odważną decyzję o rozstaniu z Hondą i przejściu do prywatnego zespołu Gresini Racing. Pomimo kilku nieukończonych wyścigów i upadków pokazał, że regularne kończenie wyścigów na podium jest jeszcze dla niego możliwe, tylko musi mieć odpowiedni motocykl. Takim jest właśnie Ducati Desmosedici. Teraz udzielił wywiadu TNT Sports, gdzie opowiedział o kulisach swojej decyzji i wpływie, jaki miała na jego życie oraz karierę. Marquez przyznał, że jego wybór nie był spontaniczną, ale dobrze przemyślaną decyzją.

- Zespół Repsol Honda był moim życiem i karierą. To było naprawdę trudne. Moi mechanicy, technicy i sponsorzy zostali tam. Powiedziałem im, że może spędzę jeszcze jeden rok w Hondzie i zakończę karierę przez to, jak cała sytuacja odbiła się na moim zdrowiu psychicznym - powiedział Marquez. - To zupełnie inna sprawa, jeżeli jedziesz na weekend wyścigowy zastanawiając się, czy będziesz w top 10, top 5, czy może w walce o podium. Właśnie dlatego podjąłem taką decyzję, żeby się przetestować i sprawdzić, czy jestem konkurencyjny. Odpowiedź brzmi tak, jestem - dodał.

W sezonie 2024 Marc Marquez zajmuje co prawda 8. miejsce, ale jest to efektem jego upadków w Portimao i Teksasie. Choć ma dopiero 36 pkt, to pokazał, że doskonale radzi sobie na Ducati.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę