tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP coraz bliej sprzeday w rce Liberty Media. Na ile Dorna i nowy promotor wyceniaj mistrzostwa wiata?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP coraz bliej sprzeday w rce Liberty Media. Na ile Dorna i nowy promotor wyceniaj mistrzostwa wiata?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.03.28, 09:50 Drukuj

W ostatnich miesiącach coraz głośniej mówi się o tym, że Liberty Media przejmie prawa do organizacji serii MotoGP. Na celowniku są też prawa do Mistrzostw Świata Superbike. Financial Times opublikował pierwsze możliwe szczegóły potencjalnej transakcji. Na ile wyceniane jest MotoGP?

Financial Times informuje, że potwierdzenie zawarcia transakcji może pojawić się już w okolicach rundy w Austin. Pierwotnie było planowane przed pierwszą rundą, która odbyła się w Katarze. Według FT promotor Formuły 1 ma zapłacić 4 mld euro za prawa do organizacji wyścigów motocyklowych. Nie wiadomo, czy w skład pakietu wejdzie również seria World Superbike, ale najpewniej tak się stanie.

NAS Analytics TAG

We wrześniu ubiegłego roku Dorna wypłaciła 422 mln euro w dywidendach, co było uważane za pierwszy znak tego, że mogą nadejść zmiany. Obecnie 40 proc. firmy należy do funduszu Bridgepoint Capital, a 39 proc. do Canada Pension Plan Investment Board. Reszta jest w rękach Carmelo Ezpelety i innych managerów. Prawa do MotoGP wygasają w 2041 r., a do serii World Superbike - w 2036 r.

Liberty Media kupiło prawa do wyścigów Formuły 1 w 2017 r. i podwoiło jej wartość. Pierwsze plotki o możliwej sprzedaży Dorny pojawiły się w zeszłym roku i Carmelo Ezpeleta w żaden sposób ich nie potwierdzał. Pytany o potencjalną transakcję powiedział, że Dorna zawsze jest na sprzedaż. Pozostaje więc czekać do połowy kwietnia, czy doniesienia Financial Times się potwierdzą.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr