tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP wraca na MotorLand Aragon, Dorna przeduya umow z operatorem toru. Do kiedy bdzie wana?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP wraca na MotorLand Aragon, Dorna przeduya umow z operatorem toru. Do kiedy bdzie wana?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.02, 16:02 Drukuj

W 2023 r. runda na torze Motorland Aragon nie odbyła się, ale obiekt wróci do kalendarza w tym roku i zostanie jeszcze z nami na kilka lat. Dorna poinformowała o przedłużeniu umowy z operatorem obiektu. Tym razem nie będzie służyć jako tor zapasowy.

Podpisana w 2022 r. umowa z obiektem zakładała, że w ciągu 5 lat odbędą się tu 3 rundy MotoGP, co oznaczało, że tor będzie poniekąd służył jako obiekt zapasowy. Nowa umowa, podpisana pomiędzy władzami Aragonii i promotorem cyklu mistrzostw świata zakłada, że wyścigi odbędą się tu w sezonach 2024, 2025 i 2026. Motywacją do podpisania nowego kontraktu były zmiany na torze oraz chęć promowania go przez lokalne władze.

NAS Analytics TAG

W ślad za umową pójdą wydatki na inwestycje w kwocie 8 mln euro, które zostaną pokryte z budżetu regionu. Podobno tyle samo kosztuje organizacja każdej z rund. To oznacza łączne wydatki na poziomie 32 mln euro. Okazuje się jednak, że to całkiem opłacalna inwestycja, ponieważ obliczono, że w ciągu trzech rund tor zarobi dla regionu 47 mln euro.

Tor Motorland Aragon został oddany do użytku w 2009 r., a za projekt jest odpowiedzialny Herman Tilke. Pierwsza runda MotoGP odbyła się tu w 2010 r., kiedy okazało się, że tor Balaton Ring nie jest gotowy. Od tego czasu na stałe gości w kalendarzu MotoGP, a w 2011 r. odbyła się tu pierwsza runda Mistrzostw Świata Superbike. Ostatni wyścig klasy królewskiej wygrał tu Enea Bastianini.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr